ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دستگاه DVR

راهنمای خرید دستگاه DVR

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:45
8: تعداد بازدید

دستگاه های DVR با دقت به المان های متفاوتی بازنگری می گردند . درین مقاله به معرفی و بررسی بزرگترین این المان ها می پردازیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 دسته سیستم دستگاه
2 تعداد کانال تصویر و صدا
3 رزولوشن و تعداد فریم ضبط دستگاه
4 رزولوشن انتقال تصویر
5 تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی
6 خروجی های تصویر

نوع سیستم دستگاه

( برای داده ها اضافه مقاله بررسی تکنولوژی های دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

در گذشته صرفا یک سیستم مداربسته آنالوگ وجود داشت ( سیستم آنالوگ تیوی لاینی ) و کلیه دستگاه های DVR با نیز هم خوانی داشتند . بجهت محدودیت های فراوان در دوربین های تیوی لاینی نسل هایی نو از این سیستم ( HDTVI , HDCVI , HDSDI , AHD ) به بازار معرفی شد و تا حدودی انتخاب این دستگاه ها پیچیده تر کرد .

همگی انواع دوربین های تیوی لاینی با اشکال DVRهای تیوی لاینی همخوانی دارا‌هستند . نکته مهم اینجاست که در هرکدام DVRهای نسل جدید تنها دوربین های همین نسل را پشتیبانی می کنند . به عنوان مثال شما نمیتوانید دوربین های با تکنولوژی HDCVI را به DVR با تکنولوژی HDTVI متصل نمائید .
تعداد شبکه تصویر و صدا

تعداد شبکه های تصویر معین می نماید دستگاه DVR شما امکان پشتیبانی از چندین دوربین را داراست . معمولا DVRها با با تعداد شبکه 4 , 8 , 16 و 32 ساخت می‌شوند . برای پشتیبانی از تعداد دوربین های بخش اعظم در سیستم آنالوگ از یکسری DVR به صورت همزمان به کارگیری می‌شود . روش مرسومی برای ارتقاء تعداد کانال یک DVR نیست پس در صورتی‌که که ممکن است در آینده نزدیک اقدام به ارتقا تعداد دوربین فرمائید صد رد صد از DVR با تعداد کانال مناسب سود نمائید .

شبکه های صدا هم امکان ضبط صدا را برای شما روی دستگاه مهیا می نمایند . بسیاری از اشکال DVRها فقط از یک ورودی صدا برخوردارند . در‌حالتی که که به تعداد زیادی میکروفن در محل خود نیاز دارید در تعیین دستگاه دقت کنید .
رزولوشن و تعداد قاب ضبط دستگاه

( برای داده ها بخش اعظم به مقاله ها رزولشن های ضبط DVR و کادر در ثانیه مراجعه‌کنید . )


دستگاه های DVR در روزولشن و تعداد کادر ضبط محدودیت دارا هستند . طبیعتا هرچه این دو دلیل توانمند تر باشد شما به دستگاه پیشرفته تری نیاز خواهید داشت که احتمالا هزینه بر تر نیز خواهد بود .

روزولشن ضبط و تعداد کادر در دستگاه های با امکان متوسط به نوعی دارای یک ارتباط عکس میباشند . به معنا که ممکن است دستگاه در روزولشن های بالا با تعداد فریم کمتر از طبیعی ضبط کند . تعداد قاب ارگانیک ضبط 25 کادر در ثانیه است . در صورتی که قاب های فیلم اندک باشد صحنه ها به صورت تصاویر مسلسل دیده میگردند .

به عنوان مثال احتمالا شما در مشخصات دستگاه DVR مشخصاتی به صورت تحت ببنید :

25fps CIF Resolution Recording

10fps D1 Resolution Recording

در‌این‌صورت دستگاه شما در رزولشن CIF ( به نسبت ضعیف ) با فریم کامل ضبط می کند اما در رزولوشن D1 ضبط به صورت 10 قاب فیس می‌گیرد .

دقت به روزولشن ضبط و تعداد کادر در گزینش دستگاه DVR دوچندان اساسی است . علی الخصوص اگر که از دوربین های باکیفیت کیفیت خوب استفاده میکنید حتما دستگاهی را گزینش فرمائید که قابلیت و امکان های ضبط فراوان بالایی داشته باشد .
رزولوشن انتقال تصویر

شاید در مشخصات دستگاه DVR خویش به اصطلاح Dual Stream عکس العمل کرده باشید . این اصطلاح نشان می دهد که دستگاه شما با دو وضعیت متفاوت اقدام به تصویر سازی می کند . وضعیت اول یا این که اصلی ( Main Stream ) برای دیدن تصاویر بر روی خویش دستگاه مورد سود قرار میگیرد . حالت دوم یا این که فرعی ( Substream ) برای دیدن تصاویر در انتقال تصویر روی گوشی یا کامپیوتر مسئله سود قرار میگرد .

دقت داشته باشید که در حالتی‌که که از انتقال تصویر اینترنتی در کشور‌ایران به کارگیری میکنید با دقت با گاز محدود اینترنت بالا بودن روزولشن در شرایط فرعی کمک زیادی به شما نخواهد کرد . البته با این وجود اطلاع از جزئیات آن یاری زیادی به شما خواهد کرد .
تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی

تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه DVR محدود است . در حالتی‌که به دوران مجال ضبط زیاد نیاز داشته باشید حتما بایستی به تعداد و گنجایش هارد های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه توجه فرمایید .

( برای به حساب آوردن مقدار هارد دیسک مورد نیاز برای ضبط DVR کلیک نمائید . )
خروجی های تصویر

دستگاه های DVR معمولا دارنده خروجی های تصویری مشخصی میباشند . ولی شاید با دقت به نیازتان به دسته خاصی از خروجی تصویر بر روی DVR نیاز داشته باشید . خروجی های رایج بر روی DVRها خروجی های تحت می‌باشند :

خروجی CVBS : دوربین مدار بسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک