ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:44
7: تعداد بازدید

تیوی لاین ( TVL یا این که TV Line ) یک استاندارد آنالوگ برای تشخیص رزولوشن یا این که تفکیک پذیری در دوربین های مداربسته است . در‌این مطلب با این استاندارد بیشتر آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 تیوی لاین چیست؟
2 تست تیوی لاین به چه شکل انجام می شود؟
3 معادل سازی در با سیستم های دیجیتال
4 محدودیت تیوی لاینی

تیوی لاین چیست؟

از آنجایی که در سیستم های ویدئویی آنالوگ تصاویر از طریق سیگنالهای آنالوگ انتقال یافته و تشکیل می‌شوند قابلیت اندازگیری المان های آنان به طور عددی از طریق فرمول ها وجود ندارد . از این رو برای تشخیص اندازه بضاعت دوربین در تفکیک جزئیات بایستی تصاویر تشکیل شده بوسیله آن را قضیه آزمایش قرار میدادند .
تست تیوی لاین چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفته شد این آزمایش با انگیزه تشخیص میزان بضاعت و توان دوربین در تفکیک جزئیات صورت می‌گیرد . برای این کار دوربین را در مسافت ای مشخص از یک صفحه آرم گذاری شده قرار ارائه می کنند . کاغذ دارنده یک سری مشخص از خطوط عمودی است . این خطوط با ضخامت و مسافت ای مشخص بر روی ورقه کشیده گردیده اند . طبیعتا هر قدر تعداد خطوط بخش اعظم باشند مسافت و ضخامت آنان کمتر شده و قابلیت تشخیص آن ها از نیز سخت خیس می‌شود . سپس از روش تصویر تشکیل شده در دوربین خطوط صفحه را مشاهده می کنند . برای مثال یک دوربین مداربسته 540 تیوی لاین چهره یی تشکیل میدهد که به شما قابلیت تشخیص تا 540 خط عمودی را از هم می‌دهد ( در شرایطی‌که تعداد خطوط را ارتقاء دهید قابلیت تشخیص آنان از هم از بین می رود ) و به همین ترتیب یک دوربین 720 تیوی لاین امکا تشخیص تا 720 خط را از نیز مهیا می کند . در واقع نام تیوی لاین ( خط تلویزیونی ) هم از طریق انجام همین تست گرفته شده است . هرچه تیوی لاین یک دوربین مدار بسته بیش تر باشد قابلیت و امکان تشخیص جزئیات در آن بیش تر خواهد بود .
معادل سازی در با سیستم های دیجیتال

از آنجایی که بیشتر مردم با سیستم های تلویزیونی آنالوگ آشنایی ندارند دانستن تیوی لاین دوربین مداربسته یاری زیادی به آن‌ها برای شعور رزولوشن تصویر دوربین نمی کند . از این رو درین جدول معادل های دیجیتال و حدودی از استاندارد تفکیک پذیری را برای اطلاعات طولانی تر قرار می‌دهیم .رزولوشن تصویر آنالوگ رزولوشن تصویر دیجیتال رزولوشن به مگا پیکسل
480TVL 510x492 0 . 25 مگاپیکسل
600TVL 768x494 0 . 38 مگاپیکسل
650TVL 811x508 0 . 41 مگاپیکسل
700TVL 976x582 0 . 56 مگاپیکسل

چنانچه از زیر بودن واحد سنجش تفکیک پذیری در سیستم های آنالوگ تعجب کرده اید باید بدانید که‌این فرمان یکی اصلی ترین نقاط ضعف سیستم های مداربسته آنالوگ به شمار می رود . برای رفع این عیب شرکت های خالق این دوربین ها , دوربین های آنالوگ نسل نو را معرفی کردند که تا حدود متعددی این عیب را مرتفع کرد . ( برای داده ها بیشتر مقاله دوربین مداربسته آنالوگ نسل نو در مطالعه نمایید )
محدودیت تیوی لاینی

سیستم های آنالوگ سنتی تصاویر را با استاندارد های تلویزیونی PAL یا این که NTSC انتقال ارائه میکنند که از طرفی امکان مشاهده بدون واسطه تصاویر دوربین های در تلویزیون را به وجود می آورد ولی از طرف دیگر یک محدودیت پهناور برای رزولوشن تصویر دوربین های تیوی لاینی به حساب آورده می شود به دلیل آنکه که این دوربین ها قابلیت و امکان انتقال تصاویر با روزولوشن اکثر از 720 تیوی لاین را مطابق این استاندارد ها نخواهند داشت . حتی در در صورتیکه که دوربین دارای چیپ تصویر 1200 تیوی لاین باشد نیز تصویر خروجی آن در نمایشگر با استاندارد PAL به عبارتی 720 تیوی لاین خواهد بود . دوربین مداربسته ارزان


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک