ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
اداپتور منبع تغذیه

اداپتور منبع تغذیه

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:42
8: تعداد بازدید

اداپتور منبع تغذیه
برای استفاده از دوربین های مدار بسته می بایست از برق 12 ولت استفاده کرد و برای این کار باید از تبدیل یا اداپتور سود کنیم
اداپتور منبع تغذیه : برق 220 ولت را به 12 ولت تبدیل می نماید


انتخاب اداپتور منبع تغذیه دوربین مداربسته
تعیین منبع تغذیه دوربین ها کار پیچیده و سختی نمی باشد ولی احتمالا چنین چیزی ذهنیت شما شما‌را به خود درگیر نموده باشد . مقدمه باید بدانید منبع تغذیه یا اداپتور چه وظیفه ای در سیستم مداربسته داراست . از آنجایی که دوربین های مداربسته برای کار در ولتاژ شبکه ( ۲۲۰ ولت ) ساخته نشده اند اتصال بدون واسطه انها به کانال مقدور نمی باشد . ولتاژ کار طولانی تر دوربین ها ولتاژ ۱۲ ولت است . از این حیث برای تغذیه دوربین های مداربسته شما نیازمند یک آداپتور ۲۲۰ به ۱۲ ولت خواهید بود .
اما برای انتخاب آداپتور فقط فهمیدن ولتاژ آن کفاف نمیدهد . ادله بعدی انتخاب آداپتور مقدار جریان است . مقدار جریان عبوری از آداپتور به میزان توشه وصل شده به آن بستگی دارد . هر چقدر مصرف کننده بزرگتری به آداپتور وصل شود جریان عبوری از آن بخش اعظم میگردد .
برای دوربین های متداول آنالوگ معمولا مصرف هر دوربین را ۵۰۰میلی آمپر ( ۰٫۵ آمپر ) در حیث میگیرند . گرچه مصرف حقیقی دوربین کمتر از آن است .
با سود از یک معادله بی آلایش میتوانید اندازه جریان دوربین ها را احتساب فرمایید . مثلا برای چهار دوربین مدار بسته یک آداپتور ۲آمپری مطلوب است . اما این چنانچه است که شما از یک اداپتور برای تغذیه همه دوربین های به کارگیری کنید . در غیر این فیس میتوانید از چهار اداپتور ۱ یا نیم آمپر برای تغذیه دوربین های استفاده فرمایید .
دقت داشته باشید که گرچه استفاده از یک اداپتور برای همگی دوربین های هزینه های شمارا کاهش میدهد البته در صورت فساد این اداپتور به معنای انقطاع کامل تمامی دوربین ها خواهد بود .
اداپتور منبع تغذیه

اداپتور منبع تغذیه


دوربین های مداربسته معمولا طوری ساخته می گردند که با ولتاژ 12 ولت DC کار نمایند . از انجایی که ولتاژ برق شهر 220 ولت AC است شما نیاز خواهید داشت تا از آداپتور یا این که منبع تغذیه برای تبدیل 220 به 12 استعمال نمایید . منبع تغذیه 12 ولتی را براساس مقدار آمپراژ انها طبقه بندی می کنند . هرچه تعداد دوربین های بیشتری داشته باشید به تعداد اداپتورهای بیشتر یا یک منبع با آمپراژ فراتر نیاز دارید .
به صورت عمومی مصرف هر دوربین مداربسته را 1 آمپر در لحاظ میگیرند بدین ترتیب در شکل داشتن 5 دوربین شما به 5 آداپتور 1 آمپری یا این که یا یک منبع تغذیه 5 آمپری نیاز خواهید داشت . چنانچه که دوربین شما دارنده چراغ های روئت کرد در شب پرقدرت است تلاش نمایید منبع تغذیه با آمپر بالاتری را در لحاظ بگیرید .
آسیب دیدن منابع تغذیه در سیستم های مداربسته فراوان متداول است . اکثرا استدلال این امر , گزینش منابع فارغ از توجه به کیفیت آنهاست .
منبع تغذیه مرکزی یا منقطع ( اداپتور منبع تغذیه )
در هنگام نصب سیستم مداربسته , درباره با منبع تغذیه شما دو راه حل گوناگون دارید .

استفاده از منبع تغذیه مشترک برای همه دوربین ها
استعمال از منبع تغذیه مجزا برای هر دوربین

مزایا و معایب هر منش

منبع تغذیه مشترک
مزایا :

سهولت در عیب یابی سیستم مداربسته بسته در صورت خرابی منبع تغذیه .
قدمت فراتر منبع تغذیه مرکزی قابلیت و امکان خرابی آن را کاهش میدهد .
تمامی سیم های انتقال دهنده برق دوربین ها حامل برق 12 ولت خواهند بود و این زمینه خطرها حین نصب و خدمات بعد از نصب را به شدت کاهش میدهد .
به کار گیری از منبع تغذیه مشترک از دید هزینه هم به صرفه خواهد بود .

معایب :

در رخ فساد منبع تغذیه کلیه دوربین ها از مدار خارج می گردند .
در مسیرهای طولانی به دلیل انتقال برق به صورت 12 ولت افت ولتاژ زیادی واقعه خواهد افتاد .

منبع تغذیه جداازهم
مزایا :

در رخ فساد منبع تغذیه فقط یک دوربین از مدار خارج می شود .
به دلیل انتقال برق به طور 220ولت تا محل دوربین افت ولتاژ حدود 20 برابر کمتر خواهد بود .

معایب :

اداپتورهای جان دار در بازار معمولا قدمت کمتری نسبت به منابع تغذیه صنعتی دارا‌هستند و با دقت به تعداد دوربین ها احتمال خرابی هرکدام فراتر خواهد رفت .
در کل مسیر کابلها دارنده ولتاژ برق شهر هستند که تعمیر و محافظت دوربین ها را تا حدی خطر آفرین می کند .
مجبور خواهید بود در کنار هر دوربین از یک باکس پلاستیکی برای نصب اداپتور آن منفعت نمایید .

چاره
به صورت کلی تلاش فرمایید در سیستم های مداربسته کوچک با کابل کشی معدود از منبع تغذیه مرکزی و در محل های بلندمرتبه از منبع تغذیه مجزا مدار بسته دوربين


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک