ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:36
3: تعداد بازدید

المان های متفاوتی در خرید یک دوربین مداربسته آنالوگ دلخواه اهمیت دارد . در اینجا به وسیع ترین آن ها اشاره خوا‌هیم کرد :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 مشاهده کرد در شب مادون قرمز
4 لنز
5 بدنه دوربین
6 گونه دوربین

چیپ تصویر

( نوشته ی علمی کامل در رابطه با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

گونه چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارااست . ولی در بیش تر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته جور دقیق چیپ تصویر قید نمیشود و تنها به دادن داده ها اول مانند میزان چیپ و تکنولوژی ساخت آن بسنده میشود .

در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی معمولا از یکی‌از تکنولوژی های زیر برای ساخت چیپ تصویر به کار گیری می کردند :

چیپ تصویر CCD : این گونه از چیپ های تصویر نوع لبریز هزینه خیس ولی با ثبات خیس از چیپ های تصویر دوربین مداربسته هستند . CCD های نسبت به دیگر گونه های چیپ تصویر در دوربین های آنالوگ عمر بیشتری دارا هستند و کیفیت تصویر به مراتب بهتری در فروغ قلیل برای شما ساخت می نمایند .

چیپ تصویر CMOS : چیپ های تصویر CMOS ارزان ارزش خیس و نادر مصرف تر می باشند اما برعلیه قدمت کمتری دارند , در شب تصویر ضعیف تری تولید می نمایند و در نشان دادن رنگ ها به صورت حقیقی وواقعی مشکل دارند .

چیپ تصویر DIS : با ترقی بخش اعظم تکنولوژی در چیپ های CMOS , کیفیت تصویر در این چیپ ها بهبود یافت و درین توشه در عین ارزان ارزش بودن کیفیت تصویر نیز تا حد زیادی خوبتر شد .

ساخت چیپ های تصویر CCD با روزولشن های بالا زیاد لبریز هزینه است از این رو در دوربین های آنالوگ HD ( دوربین های آنالوگ نسل تازه ) به صورت معمول از چیپ تصویر Progressive CMOS بهره می شود .
روزولشن تصویر

( مقاله بدون نقص درباره با رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

المان های متفاوتی در کیفیت تصویر دوربین مداربسته نقش دارا هستند ولی رزولوشن یا این که تفکیک پذیری مهترین آنهاست . رزولوشن به معنای میزان آشکار کردن جزئیات در تصویراست . هرچه روزولشن تصویر یک دوربین اکثر باشد شما می توانید جزئیات بیشتری را در آن مشاهده کنید . در سیستم های دیجیتال از مگاپیکسل برای آشکار کردن روزولشن تصویر استفاده می‌شود که ممکن است با مضمون‌ آن آشنا هستید .

مشکل اینجاست که در دوربین های مداربسته نسل دیر باز از واحد تیوی لاین برای نشان داده رزولوشن تصویر استفاده می شود . این واحد برای اکثری از افراد نا شناخته است و داده ها متعددی به آنان برای خرید دوربین نمی دهد . دوربین های آنالوگ تیوی لاینی می توانند حداکثر رزولوشنی برابر 720تیوی لاین خواهند داشت ( رزولوشن فراتر از 720tvl در سیستم آنالوگ قابل انتقال وجود ندارد ) و این رزولشن معادلی حدود 0 . 5مگا پیکسل در سیستم دیجیتال خواهد داشت که طبیعتا رزولوشن تصویر ضعیفی به حساب آورده می شود ( این وسیع ترین ضعف دوربین های آنالوگ سنتی است ) .

( برای اطلاعات طولانی تر درباره با واحد تیوی لاین مطلب تیوی لاین دوربین مداربسته چیست؟ را بخوانید )

در دوربین های آنالوگ نسل تازه روزولشن تصویر با مگا پیکسل نمایش داده می‌شود . این دوربین ها اکنون محدود به روزولشن 2 مگا پیکسل هستند . اعتنا داشته باشید که ترازو جزئیات در تصویر یک دروبین شبکه با روزولشن برابر از یک دوربین آنالوگ فراتر است .
روئت کرد در شب مادون قرمز رنگ

( برای داده ها تخصصی به مقاله روئت کرد در شب مادون قرمز رنگ دوربین مداربسته مراجعه نمایید )

رویت کرد در شب IR یا مادون قرمز قابلیتی است که امکان ایجاد تصویر در ظلمت را برای دوربین فراهم می نماید . مشاهده کرد در شب دوربین های مداربسته گونه های دیگری هم داراست اما همه گیرترین آن مشاهده کرد در شب مادون قرمز‌رنگ است .

در دوربین های با قابلیت روئت کرد در شب IR از تعدادی LED مادون قرمز برای ساخت نور مادون قرمز استعمال می‌شود . هرچه تعداد یا این که اقتدار نوردهی این LEDها بخش اعظم باشد میزان نوروروشنایی دهی دوربین ها نیز اضافه خواهد بود . اعتنا داشته باشید که پیروزی مشاهده کرد در شب ذکر شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه پیروزی روشنایی دوربین است و اندازه موفقیت اثرگذار آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات طولانی تر به مقاله لنز دوربین مداربسته مراجعه‌نمایید )

لنز دوربین وسیله ای است که نوروفروغ را از فضای حریم اخذ کرده و آن را برای استفاده بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه مسافت کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه روئت کرد دوربین عمده خواهد بود و از طرفی هرچه فاصله زاویه روئت کرد دوربین شما اکثر باشد عمق روئت کرد آن کمتر خواهد بود .

از نگاه نوع لنز دوربین های مداربسته به تعدادی نوع تقسیم میشوند :


دوربین های مداربسته با لنز اثبات : بیشتر دوربین های مداربسته دارنده لنز اثبات دوربین مدار بسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک