ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته زیر کانال

راهنمای خرید دوربین مداربسته زیر کانال

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:31
4: تعداد بازدید

المان های زیادی در خرید یک دوربین مداربسته تحت کانال اصلی است . در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 روءیت کرد در شب مادون قرمز
4 لنز
5 بدنه دوربین

چیپ تصویر

( مطلب بدون نقص درباره با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

جور چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارد . ولی در اضافه دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته مدل ظریف چیپ تصویر قید نمیشود و صرفا به دادن داده ها اول مثل مقدار چیپ و تکنولوژی تشکیل داد آن بسنده میگردد .

چیپ تصویر عمده دوربین های مداربسته شبکه مدل توسعه یافته ای از چیپ های CMOS به اسم چیپ Progressive CMOS است . از انجایی که تشکیل داد چیپ تصویر CCD در روزولشن های بالا دوچندان مالامال هزینه است برای دوربین های با رزولوشن فراتر از 1مگا پیکسل به طور عمومی از چیپ های CMOS استفاده میشود . در قبل چیپ های CMOS نقاط ضعف زیادی داشتند اما با ترقی تکنولوژی زیاد از این نقاط ضعف رفع شد و امکان بهره از این چیپ ها در دوربین های پیشرفته نیز فراهم شد .
روزولشن تصویر

رزولوشن یا این که تفکیک پذیری به طور کلی به مقدار بضاعت و توان دوربین در تشخیص جزئیات گفته می‌شود . رزولوشن تصویر دوربین های شبکه با مگا پیکسل مشخص و معلوم می گردد . این استاندارد با دقت به استعمال گسترده از آن در سیستم های چهره ای فی مابین مردمان آشنا است .

از لحاظ تئوریک هیچ محدودیتی برای روزولشن در دوربین های زیر شبکه وجود ندارد . البته این دوربین ها معمولا با روزولشن های تحت ایجاد می شوند :

VGA : زیر ترین روزولشن در دوربین های تحت کانال برابر با 480*640 پیکسل ( حدود نیم مگا پیکسل )
1MP : روزولشن 1 مگا پیکسل برابر با 720*1280 که به آن HD یا این که 720P هم گفته میگردد .
3MP : رزولشن 1 . 3مگا پیکسل برابر با 960*1280 که گونه Wide از روزولشن HD است .
2MP : روزلوشن 2مگا پیکسل برابر با 1080*1960 که به آن Full HD یا این که 1080P هم گفته می‌شود .

اما بهره از دوربین های کانال با روزولشن های 3 و 5 مگا پیکسل هم دوچندان رایج است .
روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ

( برای داده ها تخصصی به مقاله رویت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ دوربین مداربسته رجوع نمایید )

رویت کرد در شب IR یا این که مادون قرمز قابلیتی است که قابلیت و امکان تولید تصویر در ظلمت را برای دوربین مهیا می نماید . رویت کرد در شب دوربین های مداربسته اشکال دیگری نیز دارد اما متداول ترین آن روئت کرد در شب مادون قرمز است .

در دوربین های با قابلیت و امکان دید در شب IR از تعدادی LED مادون قرمز رنگ برای ایجاد نور مادون قرمز‌رنگ استفاده می‌شود . هرچه تعداد یا این که توان نوردهی این LEDها بیشتر باشد میزان نوروفروغ دهی دوربین ها نیز بیشتر خواهد بود . اعتنا داشته باشید که برد روءیت کرد در شب مذکور در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه برد نوروروشنایی دوربین است و ترازو موفقیت اثرگذار آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات اکثر به مقاله لنز دوربین مداربسته رجوع‌کنید )

لنز دوربین وسیله ای است که نوروفروغ را از فضای حریم اخذ کرده و آن را برای سود بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه فاصله کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه روءیت کرد دوربین اکثر خواهد بود و از طرفی هرچه فاصله زاویه روءیت کرد دوربین شما عمده باشد عمق دید آن کمتر خواهد بود .

از نگاه گونه لنز دوربین های مداربسته به چند گونه تقسیم می‌شوند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : بیشتر دوربین های مداربسته دارنده لنز اثبات میباشند . این یعنی مسافت کانونی لنز دوربین و از طرفی زاویه رویت کرد دوربین پاره ای ثابت است .

دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال یا این که قابل تهیه و تنظیم : دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال , قابلیت و امکان تهیه و تنظیم مسافت کانونی را در دوران ای محدود و به طور دستی برای شما آماده می کنند . بعداز نصب دوربین شما میتوانید با اعتنا به زاویه مورد نظر خویش لنز دوربین را تنظیم کرده و تصویر متبوع خود را بگیرید . اما دوربین های وریفوکال به نسبت دوربین های با لنز اثبات لوکس تر هستند .


دوربین های مداربسته با لنز زوم یا موتور دار ( Motorized ) : لنزهای موتوردار از جهاتی مشابه لنزهای وریفوکال میباشند با این تفاوت که در لنز موتوری برای تغییر تحول زاویه روءیت کرد دوربین تعبیه شده که قابلیت تغییر زاویه دید یا زوم کردن از راه بدور را برای شما مهیا می کند . اضافه دوربین های گردان یا این که اسپید دام دارنده لنز موتوردار هستند و از طریق آن بر روی فواصل گوناگون زوم می نمایند . لنزهای موتور دار از دو دسته قبلی مالامال هزینه تر می باشند .
بدنه دوربین

( برای داده ها دوربین مداربسته ahd


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک