ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:28
3: تعداد بازدید

المان های متفاوتی در خرید یک دوربین مداربسته آنالوگ مطلوب اهمیت دارد . در اینجا به اصلی ترین آن ها اشاره خواهیم کرد :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ
4 لنز
5 بدنه دوربین
6 نوع دوربین

چیپ تصویر

( مطلب بی نقص در رابطه با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

دسته چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارااست . اما در اکثر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته جور دقیق چیپ تصویر قید نمیشود و فقط به دادن اطلاعات نخستین مانند اندازه چیپ و تکنولوژی تولید آن بسنده می گردد .

در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی معمولا از یکی تکنولوژی های زیر برای تولید چیپ تصویر سود می کردند :

چیپ تصویر CCD : این مدل از چیپ های تصویر دسته مالامال هزینه تر ولی با ثبات خیس از چیپ های تصویر دوربین مداربسته میباشند . CCD های نسبت به دیگر گونه های چیپ تصویر در دوربین های آنالوگ عمر بیشتری دارا هستند و کیفیت تصویر به مراتب بهتری در نور و روشنایی کم برای شما تولید می کنند .

چیپ تصویر CMOS : چیپ های تصویر CMOS ارزان قیمت تر و نادر مصرف خیس هستند اما درمقابل قدمت کمتری دارا هستند , در شب تصویر ضعیف تری ساخت می نمایند و در نمایش دادن رنگ ها به صورت حقیقی وواقعی خلل دارند .

چیپ تصویر DIS : با پیشرفت بیشتر تکنولوژی در چیپ های CMOS , کیفیت تصویر در‌این چیپ ها بهبود یافت و در‌این بار در عین ارزان بها بودن کیفیت تصویر نیز تا حد زیادی خوب تر شد .

ایجاد چیپ های تصویر CCD با روزولشن های بالا مضاعف لبریز هزینه است از این رو در دوربین های آنالوگ HD ( دوربین های آنالوگ نسل جدید ) به طور معمول از چیپ تصویر Progressive CMOS استفاده میگردد .
روزولشن تصویر

( نوشته‌ی علمی بدون نقص در رابطه با رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

المان های متفاوتی در کیفیت تصویر دوربین مداربسته نقش دارند ولی رزولوشن یا تفکیک پذیری مهترین آنهاست . رزولوشن به معنای میزان آشکار کردن جزئیات در تصویراست . هرچه روزولشن تصویر یک دوربین بیشتر باشد شما می توانید جزئیات بیشتری را در آن مشاهده کنید . در سیستم های دیجیتال از مگاپیکسل برای نمایش دادن روزولشن تصویر استفاده می گردد که احتمال دارد با معنی آن آشنا هستید .

ایراد اینجاست که در دوربین های مداربسته نسل قدیم از واحد تیوی لاین برای نشان داده رزولوشن تصویر به کار گیری می گردد . این واحد برای بخش اعظمی از اشخاص نا شناخته است و داده ها زیادی به آنها برای خرید دوربین نمی دهد . دوربین های آنالوگ تیوی لاینی می‌توانند حداکثر رزولوشنی برابر 720تیوی لاین خواهند داشت ( رزولوشن بالاتر از 720tvl در سیستم آنالوگ قابل انتقال نمی‌باشد ) و این رزولشن معادلی حدود 0 . 5مگا پیکسل در سیستم دیجیتال خواهد داشت که طبیعتا رزولوشن تصویر ضعیفی به حساب آورده می شود ( این وسیع ترین ضعف دوربین های آنالوگ سنتی است ) .

( برای داده ها طولانی تر درباره با واحد تیوی لاین نوشته ی علمی تیوی لاین دوربین مداربسته چیست؟ را بخوانید )

در دوربین های آنالوگ نسل تازه روزولشن تصویر با مگا پیکسل نمایش داده می گردد . این دوربین ها در حال حاضر محدود به روزولشن 2 مگا پیکسل می باشند . توجه داشته باشید که میزان جزئیات در تصویر یک دروبین شبکه با روزولشن برابر از یک دوربین آنالوگ بالاتر است .
رویت کرد در شب مادون قرمز رنگ

( برای داده ها تخصصی به مقاله روئت کرد در شب مادون قرمز رنگ دوربین مداربسته رجوع کنید )

رویت کرد در شب IR یا مادون قرمز رنگ قابلیتی است که قابلیت و امکان ساخت تصویر در تاریکی را برای دوربین آماده می کند . مشاهده کرد در شب دوربین های مداربسته گونه های دیگری نیز دارااست ولی متداول ترین آن روئت کرد در شب مادون قرمز رنگ است .

در دوربین های با قابلیت رویت کرد در شب IR از تعدادی LED مادون قرمز‌رنگ برای ساخت نور و روشنایی مادون قرمز منفعت می شود . هرچه تعداد یا توان نوردهی این LEDها طولانی تر باشد ترازو نوروفروغ دهی دوربین ها هم اضافه خواهد بود . دقت داشته باشید که پیروزی روءیت کرد در شب ذکر شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه پیروزی نور و روشنایی دوربین است و معیار برد موثر آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات بیشتر به مقاله لنز دوربین مداربسته رجوع‌کنید )


لنز دوربین وسیله ای است که فروغ را از فضای دور و بر اخذ کرده و آن را برای استعمال بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه مسافت کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه مشاهده کرد دوربین بیشتر خواهد بود و از طرفی هرچه مسافت زاویه روئت کرد دوربین شما بیشتر باشد عمق رویت کرد آن کمتر خواهد بود .

از نظر دسته لنز دوربین های مداربسته به یک سری گونه تقسیم میگردند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : بیشتر دوربین های مداربسته دارای لنز ثابت دوربين مدار بسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک