ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
لنز وریفوکال دوربین مداربسته

لنز وریفوکال دوربین مداربسته

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:28
3: تعداد بازدید

لنز وریفوکال دوربین مداربسته نوعی از لنز است که قابلیت تغییر و تحول دستی فاصله کانونی و فوکوس را برای شما فراهم می کند . در این مقاله با این گونه لنز بیش تر آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 وظیفه لنز
2 روش عمکلرد لنز وریفوکال
3 مقایسه اشکال لنزها
4 گونه های مرسوم لنز وریفوکال
5 اشکال پایه لنز های اثبات

وظیفه لنز

( برای داده ها عمده به مقاله لنز دوربین مداربسته رجوع‌نمایید )

مقدار چیپ تصویر دوربین ها محدود و کوچک است . این مسئله منجر خواهد شد تصویر تشکیل‌شده بر روی چیپ تصویر دوچندان محدود باشد . برای رفع این ایراد باید از وسیله ای برای متمرکز کردن روشنایی بر روی چیپ تصویر استعمال شود . به این وسیله لنز می‌گویند . لنز دوربین های مداربسته معمولا از یک یا این که چندین عدسی تشکیل شده که با اعتنا به فاصله کانونی , نصیب مشخصی از تصویر رو به رو را بر روی چیپ تصویر تولید می نمایند .

هر چه فاصله کانونی لنز بیشتر باشد تصویر را کمتر متمرکز می کند و زاویه مشاهده کرد دوربین کمتر خواهد بود . از طرفی در دو دوربین با لنزهای با فاصله کانونی ثابت دوربینی که چیپ تصویر بزرگ تری داشته باشد تصویر را با زوایه بیشتری نشان می‌دهد .
شیوه عمکلرد لنز وریفوکال

لنز وریفوکال از تعدادی عدسی ساخته شده که به شکلی مشخص و با فاصله ای خاص نسبت به یکدیگر قرار داده گردیده اند . لنز به نحوی درست شده که قابلیت و امکان تغییر تحول فاصله دو گونه از عدسی ها را برای شما آماده می نماید . با تغییر‌و تحول فاصله گونه اول شما فاصله کانونی لنز را تغییر تحول داده و با تغییر تحول مدل دوم فوکوس لنز را تنظیم می کنید . بازه زمانی تغییر و تحول عدسی ها محدود است چراکه با افزایش بیشتراز حد فاصله لنزها تصویر قابلیت و امکان بیرون از برهه زمانی لنز تشکیل می‌شود و شما دیگر قابلیت و امکان فوکوس آن را نخواهید داشت . ( ولی لنزهای وریفوکال را طوری میسازند که تغییر‌و تحول فاصله کانونی بیش تر از بازه زمانی از نظر مکانیکی قابلیت و امکان پذیر نباشد . )
مقایسه اشکال لنزها

لنزهای ثابت : لنزهای ثابت ساختمان به مراتب ساده تری نسبت به گونه های دیگر لنز دارند . این لنزها امکان تغییر مسافت کانونی را ندارند و صرفا میتوان فوکوس آنان‌را تغییر‌و تحول داد . ولی علیه ارزان ارزش تر هستند .
لنزهای موتور دار : ساختمان لنزهای موتوردار تا حدی شبیه به لنزهای وریفوکال است با این تفاوت که تغییر مسافت کانونی در این لنزها از روش موتور رخ می‌گیرد و البته اضافه این لنزها قابلیت فوکوس اتومات نیز دارا‌هستند .

انواع متداول لنز وریفوکال


لنزهای وریفوکال معمولا با زمان کانونی 2 . 8 - 12 میلیمتر , 3 - 9 میلیمتر , 5 - 50میلیمتر در دوربین های مداربسته مورد به کارگیری قرار می گیرند .
اشکال اساس لنز های ثابت

لنزهای وریفوکال معمولا با پایه C یا CS در دوربین مداربسته مورد به کار گیری قرار می‌گیرند . دوربین مداربسته بیسیم ارزان قیمت


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک