ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دستگاه DVR

راهنمای خرید دستگاه DVR

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:22
3: تعداد بازدید

دستگاه های DVR با توجه به المان های متفاوتی بررسی میگردند . درین مقاله به معرفی و بررسی اصلی ترین این المان ها می پردازیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 دسته سیستم دستگاه
2 تعداد شبکه تصویر و صدا
3 رزولوشن و تعداد فریم ضبط دستگاه

4 رزولوشن انتقال تصویر
5 تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی
6 خروجی های تصویر

مدل سیستم دستگاه

( برای داده ها بیشتر مطلب بازبینی تکنولوژی های دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

در گذشته تنها یک سیستم مداربسته آنالوگ وجود داشت ( سیستم آنالوگ تیوی لاینی ) و کلیه دستگاه های DVR با هم منطبق داشتند . به علت محدودیت های دوچندان در دوربین های تیوی لاینی نسل هایی تازه از این سیستم ( HDTVI , HDCVI , HDSDI , AHD ) به بازار معرفی شد و تا حدودی انتخاب این دستگاه ها پیچیده تر کرد .

همه اشکال دوربین های تیوی لاینی با گونه های DVRهای تیوی لاینی مطابقت دارا‌هستند . نکته دارای اهمیت اینجاست که در هر مورد DVRهای نسل نو صرفا دوربین های همین نسل را پشتیبانی می کنند . برای مثال شما نمیتوانید دوربین های با تکنولوژی HDCVI را به DVR با تکنولوژی HDTVI متصل کنید .
تعداد کانال تصویر و صدا

تعداد شبکه های تصویر مشخص و معلوم می کند دستگاه DVR شما قابلیت پشتیبانی از تعدادی دوربین را داراست . معمولا DVRها با با تعداد شبکه 4 , 8 , 16 و 32 ساخت می شوند . برای پشتیبانی از تعداد دوربین های بیشتر در سیستم آنالوگ از چندین DVR به صورت همزمان سود می‌شود . شیوه مرسومی برای ارتقا تعداد شبکه یک DVR نیست پس در حالتی که که ممکن است در آتی نزدیک اقدام به افزایش تعداد دوربین فرمائید صد رد صد از DVR با تعداد شبکه مناسب استعمال فرمائید .

شبکه های صدا نیز قابلیت و امکان ضبط صدا را برای شما روی دستگاه آماده می نمایند . اکثری از انواع DVRها صرفا از یک محل ورود صدا برخوردارند . در شرایطی‌که که به تعداد زیادی میکروفن در محل خویش نیاز دارید در تعیین دستگاه اعتنا نمایید .
رزولوشن و تعداد کادر ضبط دستگاه

( برای داده ها بیشتر به مقالات رزولشن های ضبط DVR و فریم در ثانیه مراجعه‌نمایید . )

دستگاه های DVR در روزولشن و تعداد قاب ضبط محدودیت دارا هستند . طبیعتا هرچه این دو ادله قوی تر باشد شما به دستگاه پیشرفته تری نیاز خواهید داشت که احتمال دارد هزینه بر خیس هم خواهد بود .

روزولشن ضبط و تعداد قاب در دستگاه های با امکان متوسط به نوعی دارای یک ارتباط عکس می باشند . به مضمون‌ که احتمالا دستگاه در روزولشن های بالا با تعداد قاب کمتر از ارگانیک ضبط کند . تعداد فریم طبیعی ضبط 25 فریم در ثانیه است . در شرایطی‌که که کادر های فیلم اندک باشد صحنه ها به طور تصاویر مسلسل چشم می‌شوند .

به عنوان مثال احتمالا شما در مشخصات دستگاه DVR مشخصاتی به صورت زیر ببنید :

25fps CIF Resolution Recording

10fps D1 Resolution Recording

در‌این‌صورت دستگاه شما در رزولشن CIF ( به نسبت ضعیف ) با قاب بدون نقص ضبط می نماید ولی در رزولوشن D1 ضبط به صورت 10 قاب فیس میگیرد .

اعتنا به روزولشن ضبط و تعداد فریم در گزینش دستگاه DVR دوچندان مهم است . علی الخصوص در حالتی که که از دوربین های کیفیت بالا کیفیت خوب استفاده می کنید مسلما دستگاهی را گزینش نمائید که قابلیت و امکان های ضبط زیاد بالایی داشته باشد .
رزولوشن انتقال تصویر

احتمالا در مشخصات دستگاه DVR خویش به اصطلاح Dual Stream بازخورد کرده باشید . این اصطلاح نشان می‌دهد که دستگاه شما با دو شرایط گوناگون مبادرت به تصویر سازی می کند . حالت اولیه یا این که اساسی ( Main Stream ) برای دیدن تصاویر بر روی خویش دستگاه قضیه استفاده قرار میگیرد . موقعیت دوم یا فرعی ( Substream ) برای دیدن تصاویر در انتقال تصویر روی تلفن همراه یا کامپیوتر مورد سود قرار میگرد .

توجه داشته باشید که اگر که از انتقال تصویر اینترنتی در کشور ایران به کارگیری میکنید با اعتنا با‌گاز محدود وب بالا بودن روزولشن در وضعیت فرعی کمک متعددی به شما نخواهد کرد . البته با این وجود اطلاع از جزئیات آن یاری زیادی به شما خواهد کرد .
تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی

تعداد هارد دیسک های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه DVR محدود است . در حالتی که به بازه زمانی زمان ضبط فراوان نیاز داشته باشید مسلما باید به تعداد و ظرفیت هارد های قابل پشتیبانی بر روی دستگاه اعتنا فرمائید .

( برای محاسبه واحد سنجش هارد دیسک ما یحتاج برای ضبط DVR کلیک فرمایید . )
خروجی های تصویر

دستگاه های DVR معمولا دارای خروجی های چهره ای مشخصی می‌باشند . اما شاید با اعتنا به نیازتان به گونه خاصی از خروجی تصویر بر روی DVR نیاز داشته باشید . خروجی های رایج بر روی DVRها خروجی های ذیل می باشند :

خروجی CVBS : دوربین مداربسته سیماران


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک