ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ ( IR )

روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ ( IR )

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:22
4: تعداد بازدید

دید در شب مادون قرمز ( IR ) در دوربین های مداربسته سالهاست موضوع به کارگیری قرار می گیرد . از آنجایی که یکی از کاربری ها حساس سیستم های مداربسته کاربری امنیتی است ایجاد تصویر در شب یا این که نور و روشنایی نادر برای این دوربین ها از اهمیت بالایی برخوردار‌است و روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ متداول ترین راه تولید این امکان برای دوربین هاست . در این مقاله با این مشخصه اضافه آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 دید در شب مادون قرمز‌رنگ چطور کار می کند؟
2 چرا از امواج مادون قرمز رنگ برای این کار استفاده می شود؟
3 آیا امواج مادون قرمز‌رنگ برای بدن انسان مضر است؟
4 موفقیت رویت کرد در شب مادون قرمز چقدر است؟

دید در شب مادون قرمز چطور کار می کند؟

امواج نوری دارنده ارتفاع موج متفاوتی می‌باشند . این طول موج را با ضریبی از متر نمایش میدهند . همان گونه که می‌دانید تمامی برهه زمانی امواج نوری برای انسان قابل مشاهده نمی باشد . درین زمان وسیع صرفا بازه زمانی ای با طول موج بین 400 تا 750 نانومتر برای بشر قابل روئت است . هر موج با طول موج کمتر یا این که اضافه از این برای انسان قابل روءیت نخواهد بود . از طرفی دوربین های مداربسته دید در شب طوری ساخته میشوند که بتوانند گزیده دیگر از امواج نوری را دریافت نمایند . در دروبین های روءیت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ , نور مادون قرمز‌رنگ از طریق LEDهای مادون قرمز درنظرگرفته شده بر روی دوربین تولید شده و از آن برای ساختن تصویر در دوربین استفاده میشود . به‌این چهره گرچه فروغ بوسیله خویش دوربین برای روشن شدن محفظه تولید میگردد ولی این نوروفروغ برای بشر قابل مشاهده نخواهد بود و شما گوشه و کنار را همچنان تاریک می‌بینید .
چرا از امواج مادون قرمز رنگ برای این کار فایده می شود؟

طبیعتا به کارگیری از امواج مرئی برای این کار منطقی نیست چراکه دراین‌صورت محل نصب دوربین واضح شده و خود دوربین هم در معرض دقت قرار می گیرد پس بایستی از امواجی با طول موج بالاتر یا ذیل تر از برهه زمانی فروغ و روشنایی مرئی استفاده کرد . از طرفی همگی امواج نوری با طول موج ذیل تر از فروغ مرئی مثل اشعه ماورابنفش , اشعه ایکس , اشعه گاما و … برای انسان خطرناک می‌باشند ( و اما از بخش اعظمی از سطح ها رد شده و انعکاسی مشابه نور و روشنایی ندارند ) میان امواج نوری با ارتفاع موج بیش تر هم تنها امواج مادون قرمز می‌باشند که رفتاری مشابه نور و روشنایی مرئی دارا هستند و در موج رادیویی این خلق شبیه نوروروشنایی نخواهد بود و در فیض تصویر ساخت شده شبیه تصویر محفظه نخواهد بود .
آیا امواج مادون قرمز‌رنگ برای بدن انسان مضر است؟

تحقیقات متفاوتی در این ارتباط انجام یافته و به طور عمومی خسارت این امواج از نوروروشنایی مرئی بیشتر نمی باشد . به این ترتیب نگرانی متعددی در رابطه با جراحت این امواج به تن وجود نخواهد داشت .
موفقیت دید در شب مادون قرمز‌رنگ چقدر است؟

پیروزی دید در شب مادون قرمز رنگ به معنای بیشترین عمق دیدی است که توسط دوربین در ظلمت قابل دیدن است . این پیروزی به دو اصل مهم مربوط است . اول مقدار قدرت LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین و دوم اندازه آلرژی چیپ تصویر دوربین مداربسته به امواج مادون قرمز رنگ .

ترازو قدرت LEDها با دقت به تعداد و گونه آن ها معین خواهد شد . این LEDها تشابه زیادی با LEDهای نوری ساده دارند و دقیقا به به عبارتی نحوه فعالیت می نمایند . اعتنا داشته باشید که موفقیت نوشته شده بر روی کاتالوگ دوربین بیشترین موفقیت پرتاب روشنایی دوربین است و معمولا بیش تر از موفقیت اثرگذار رویت کرد در شب دوربین است .


حساسیت چیپ تصویر نسبت به روشنایی مرئی و نامرئی با نیز مختلف است . این به آن معناست که ممکن است یک چیپ آلرژی خیر و خوبی نسبت به فروغ و روشنایی مرئی داشته باشد اما آلرژی آن برای امواج مادون قرمز کم باشد . میزان این آلرژی در بازه زمانی های فرکانسی گوناگون بوسیله نمودارهای نوری چیپ تصویر معین میشود . دوربین مداربسته وای فای


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک