ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

راهنمای خرید دوربین مداربسته آنالوگ

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:21
4: تعداد بازدید

المان های متفاوتی در خرید یک دوربین مداربسته آنالوگ مناسب اهمیت داراست . در اینجا به مطرح ترین آن ها اشاره خوا‌هیم کرد :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 رویت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ
4 لنز
5 بدنه دوربین
6 مدل دوربین

چیپ تصویر

( نوشته ی علمی بدون نقص درباره با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

مدل چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارااست . اما در بیش تر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته نوع ظریف چیپ تصویر قید نمیشود و تنها به دادن اطلاعات نخستین مانند اندازه چیپ و تکنولوژی ساخت آن بسنده میشود .

در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی معمولا از یکی‌از تکنولوژی های تحت برای ایجاد چیپ تصویر سود می کردند :

چیپ تصویر CCD : این دسته از چیپ های تصویر جور لبریز هزینه خیس ولی با ثبات خیس از چیپ های تصویر دوربین مداربسته می باشند . CCD های نسبت به دیگر انواع چیپ تصویر در دوربین های آنالوگ قدمت بیشتری دارند و کیفیت تصویر به مراتب بهتری در فروغ قلیل برای شما تولید می نمایند .


چیپ تصویر CMOS : چیپ های تصویر CMOS ارزان ارزش تر و نادر مصرف تر میباشند ولی برعلیه قدمت کمتری دارا‌هستند , در شب تصویر ضعیف تری ساخت می کنند و در آشکار کردن رنگ ها به طور حقیقی و واقعی مشکل دارا هستند .

چیپ تصویر DIS : با پیشرفت بیشتر تکنولوژی در چیپ های CMOS , کیفیت تصویر در این چیپ ها بهبود یافت و درین توشه در عین ارزان ارزش بودن کیفیت تصویر هم تا حد متعددی بهتر شد .

ساخت چیپ های تصویر CCD با روزولشن های بالا فراوان مالامال هزینه است از این رو در دوربین های آنالوگ HD ( دوربین های آنالوگ نسل تازه ) به صورت معمول از چیپ تصویر Progressive CMOS بهره میگردد .
روزولشن تصویر

( مقاله کامل درباره با رزولوشن تصویر در دوربین مداربسته آنالوگ را بخوانید )

المان های متفاوتی در کیفیت تصویر دوربین مداربسته نقش دارا‌هستند البته رزولوشن یا تفکیک پذیری مهترین آنهاست . رزولوشن به معنای معیار نشان دادن جزئیات در تصویراست . هرچه روزولشن تصویر یک دوربین اکثر باشد شما می توانید جزئیات بیشتری را در آن ملاحظه کنید . در سیستم های دیجیتال از مگاپیکسل برای نمایش دادن روزولشن تصویر استفاده میشود که احتمال دارد با معنی آن آشنا می باشید .

ایراد اینجاست که در دوربین های مداربسته نسل قدیم از واحد تیوی لاین برای نشان داده رزولوشن تصویر به کار گیری میشود . این واحد برای اکثری از افراد نا شناخته است و داده ها متعددی به آنان برای خرید دوربین نمی دهد . دوربین های آنالوگ تیوی لاینی می‌توانند حداکثر رزولوشنی برابر 720تیوی لاین خواهند داشت ( رزولوشن بالاتر از 720tvl در سیستم آنالوگ قابل انتقال نمی‌باشد ) و این رزولشن معادلی حدود 0 . 5مگا پیکسل در سیستم دیجیتال خواهد داشت که طبیعتا رزولوشن تصویر ضعیفی به حساب آورده می شود ( این وسیع ترین ضعف دوربین های آنالوگ سنتی است ) .

( برای اطلاعات بیشتر در رابطه با واحد تیوی لاین نوشته ی علمی تیوی لاین دوربین مداربسته چیست؟ را بخوانید )

در دوربین های آنالوگ نسل جدید روزولشن تصویر با مگا پیکسل سناریو داده میشود . این دوربین ها اینک محدود به روزولشن 2 مگا پیکسل میباشند . اعتنا داشته باشید که ترازو جزئیات در تصویر یک دروبین شبکه با روزولشن برابر از یک دوربین آنالوگ فراتر است .
رویت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ

( برای داده ها تخصصی به نوشته‌ی‌علمی روءیت کرد در شب مادون قرمز رنگ دوربین مداربسته رجوع‌نمایید )

روئت کرد در شب IR یا این که مادون قرمز قابلیتی است که قابلیت ایجاد تصویر در ظلمات را برای دوربین فراهم می نماید . دید در شب دوربین های مداربسته انواع دیگری هم دارد البته مرسوم ترین آن مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ است .

در دوربین های با قابلیت دید در شب IR از چند LED مادون قرمز برای ایجاد نوروفروغ مادون قرمز‌رنگ استعمال می‌شود . هرچه تعداد یا این که اقتدار نوردهی این LEDها طولانی تر باشد ترازو فروغ و روشنایی دهی دوربین ها هم بیشتر خواهد بود . دقت داشته باشید که موفقیت رویت کرد در شب ذکر شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه موفقیت فروغ و روشنایی دوربین است و معیار پیروزی اثرگذار آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات بیشتر به مقاله لنز دوربین مداربسته رجوع نمایید )

لنز دوربین وسیله ای است که روشنایی را از فضای حریم اخذ کرده و آن را برای منفعت بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه فاصله کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه رویت کرد دوربین بیشتر خواهد بود و از طرفی هرچه مسافت زاویه روءیت کرد دوربین شما بیشتر باشد عمق رویت کرد آن کمتر خواهد بود .

از دید نوع لنز دوربین های مداربسته به یک سری نوع تقسیم میشوند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : بیشتر دوربین های مداربسته دارای لنز ثابت دوربین مداربسته سونی


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک