ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ ( IR )

مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ ( IR )

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:19
3: تعداد بازدید

دید در شب مادون قرمز ( IR ) در دوربین های مداربسته سالهاست مورد استفاده قرار می‌گیرد . از آنجایی که یکی از کاربری ها کلیدی سیستم های مداربسته کاربری امنیتی است تولید تصویر در شب یا این که نور و روشنایی قلیل برای این دوربین ها از اهمیت بالایی برخوردار است و مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ متداول ترین طریق ایجاد این امکان برای دوربین هاست . در‌این مطلب با این مشخصه بیشتر آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ چطور کار می کند؟

2 چرا از امواج مادون قرمز‌رنگ برای این کار به کار گیری می شود؟
3 آیا امواج مادون قرمز‌رنگ برای بدن آدم مضر است؟
4 موفقیت روءیت کرد در شب مادون قرمز رنگ چقدر است؟

رویت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ چطور کار می کند؟

امواج نوری دارنده طول موج متفاوتی هستند . این ارتفاع موج را با ضریبی از متر سناریو عرضه می کنند . همان طور که میدانید کلیه مقطع امواج نوری برای بشر قابل مشاهده نمی باشد . در‌این مقطع وسیع فقط زمان ای با ارتفاع موج بین 400 تا 750 نانومتر برای آدم قابل روئت است . هر موج با طول موج کمتر یا اضافه از این برای انسان قابل روءیت نخواهد بود . از طرفی دوربین های مداربسته مشاهده کرد در شب طوری ساخته می گردند که بتوانند گزیده دیگر از امواج نوری را اخذ نمایند . در دروبین های دید در شب مادون قرمز رنگ , نور و روشنایی مادون قرمز رنگ از روش LEDهای مادون قرمز‌رنگ درنظرگرفته شده بر روی دوربین تولید شده و از آن برای ساختن تصویر در دوربین استعمال می شود . به این صورت گرچه نوروروشنایی به وسیله خود دوربین برای واضح شدن اطراف تولید می‌شود ولی این نوروفروغ برای انسان قابل مشاهده نخواهد بود و شما محیط را همچنان بدون نور می بینید .
چرا از امواج مادون قرمز‌رنگ برای این کار فایده می شود؟

طبیعتا به کارگیری از امواج مرئی برای این کار منطقی وجود ندارد چراکه در‌این‌صورت‌ محل نصب دوربین روشن شده و خود دوربین هم در معرض توجه قرار می گیرد پس باید از امواجی با طول موج بالاتر یا ذیل تر از زمان نور و روشنایی مرئی به کار گیری کرد . از طرفی کلیه امواج نوری با ارتفاع موج زیر تر از فروغ و روشنایی مرئی مثل اشعه ماورابنفش , اشعه ایکس , اشعه گاما و … برای آدم خطرناک می‌باشند ( و ولی از اکثری از سطوح رد شده و انعکاسی مشابه فروغ ندارند ) فی مابین امواج نوری با ارتفاع موج بیش تر نیز فقط امواج مادون قرمز رنگ می‌باشند که رفتاری مشابه نوروروشنایی مرئی دارا‌هستند و در فرکانس رادیویی این رفتار مشابه نوروفروغ نخواهد بود و در نتیجه تصویر ساخت شده مشابه تصویر محیط نخواهد بود .
آیا امواج مادون قرمز رنگ برای بدن بشر زیان آور است؟

پژوهش ها متفاوتی در این رابطه صورت گرفته و به صورت همگانی ضرروزیان این امواج از فروغ مرئی بیش تر نیست . بنابراین نگرانی متعددی در رابطه با آسیب این امواج به تن وجود نخواهد داشت .
پیروزی رویت کرد در شب مادون قرمز چقدر است؟

موفقیت مشاهده کرد در شب مادون قرمز به معنای بیشترین عمق دیدی است که به وسیله دوربین در تاریکی قابل دیدن است . این موفقیت به دو اصل کلیدی بستگی دارد . اولیه مقدار توان LEDهای تعبیه شده بر روی دوربین و دوم معیار آلرژی چیپ تصویر دوربین مداربسته به امواج مادون قرمز‌رنگ .

ترازو قدرت LEDها با دقت به تعداد و گونه آن ها مشخص خواهد شد . این LEDها تشابه زیادی با LEDهای نوری عادی دارا‌هستند و دقیقا به به عبارتی نحوه فعالیت می نمایند . اعتنا داشته باشید که برد مندرج بر روی کاتالوگ دوربین بیشترین موفقیت پرتاب نوروفروغ دوربین است و معمولا بیش تر از برد موثر دید در شب دوربین است .

آلرژی چیپ تصویر نسبت به فروغ مرئی و نامرئی با هم متعدد است . این به آن معناست که احتمالا یک چیپ حساسیت نیکی نسبت به نور مرئی داشته باشد ولی آلرژی آن برای امواج مادون قرمز رنگ نادر باشد . میزان این حساسیت در مقطع های فرکانسی گوناگون توسط نمودارهای نوری چیپ تصویر مشخص و معلوم می گردد . دوربین مداربسته سامسونگ


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک