ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

راهنمای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:17
3: تعداد بازدید

المان های زیادی در خرید یک دوربین مداربسته زیر کانال دارای اهمیت است . در اینجا به بعضا از آنان اشاره میکنیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 مشاهده کرد در شب مادون قرمز رنگ
4 لنز
5 بدنه دوربین

چیپ تصویر

( مطلب بدون نقص در رابطه با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

مدل چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن دارااست . ولی در اکثر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته گونه دقیق چیپ تصویر قید نمیشود و تنها به دادن اطلاعات نخستین نظیر مقدار چیپ و تکنولوژی ساخت آن بسنده می شود .

چیپ تصویر بیشتر دوربین های مداربسته کانال جور توسعه یافته ای از چیپ های CMOS به نام چیپ Progressive CMOS است . از انجایی که ساخت چیپ تصویر CCD در روزولشن های بالا زیاد مالامال هزینه است برای دوربین های با رزولوشن بالاتر از 1مگا پیکسل به طور عمومی از چیپ های CMOS بهره می شود . در گذشته چیپ های CMOS نقاط ضعف متعددی داشتند البته با ترقی تکنولوژی مضاعف از این نقاط ضعف رفع شد و قابلیت و امکان استفاده از این چیپ ها در دوربین های پیشرفته هم فراهم شد .
روزولشن تصویر

رزولوشن یا این که تفکیک پذیری به صورت کلی به میزان بضاعت دوربین در تشخیص جزئیات گفته می شود . رزولوشن تصویر دوربین های شبکه با مگا پیکسل مشخص میشود . این استاندارد با توجه به استفاده گسترده از آن در سیستم های چهره‌ای لا به لا مردمان آشنا است .

از دید تئوریک هیچ محدودیتی برای روزولشن در دوربین های زیر کانال نیست . ولی این دوربین ها معمولا با روزولشن های زیر ایجاد میشوند :

VGA : ذیل ترین روزولشن در دوربین های زیر کانال برابر با 480*640 پیکسل ( حدود نیم مگا پیکسل )
1MP : روزولشن 1 مگا پیکسل برابر با 720*1280 که به آن HD یا این که 720P نیز گفته میگردد .
3MP : رزولشن 1 . 3مگا پیکسل برابر با 960*1280 که نوع Wide از روزولشن HD است .
2MP : روزلوشن 2مگا پیکسل برابر با 1080*1960 که به آن Full HD یا این که 1080P نیز گفته می گردد .

البته بهره از دوربین های کانال با روزولشن های 3 و 5 مگا پیکسل هم بسیار همگانی است .
رویت کرد در شب مادون قرمز

( برای اطلاعات تخصصی به مطلب مشاهده کرد در شب مادون قرمز‌رنگ دوربین مداربسته رجوع‌کنید )

دید در شب IR یا مادون قرمز قابلیتی است که امکان تولید تصویر در ظلمات را برای دوربین آماده می کند . رویت کرد در شب دوربین های مداربسته گونه های دیگری هم دارد اما متداول ترین آن روئت کرد در شب مادون قرمز‌رنگ است .


در دوربین های با قابلیت و امکان رویت کرد در شب IR از یک سری LED مادون قرمز‌رنگ برای ساخت نوروروشنایی مادون قرمز‌رنگ به کار گیری می گردد . هرچه تعداد یا توان نوردهی این LEDها عمده باشد میزان نوروفروغ دهی دوربین ها هم بیشتر خواهد بود . اعتنا داشته باشید که برد مشاهده کرد در شب روایت شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه موفقیت نوروروشنایی دوربین است و ترازو برد اثرگذار آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای داده ها بیشتر به مقاله لنز دوربین مداربسته مراجعه‌کنید )

لنز دوربین وسیله ای است که روشنایی را از فضای اطراف دریافت کرده و آن را برای استعمال بر روی چیپ تصویر منعکس می نماید . هرچه فاصله کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه مشاهده کرد دوربین اکثر خواهد بود و از طرفی هرچه مسافت زاویه روئت کرد دوربین شما بیشتر باشد عمق رویت کرد آن کمتر خواهد بود .

از حیث مدل لنز دوربین های مداربسته به تعدادی نوع تقسیم می شوند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : عمده دوربین های مداربسته دارای لنز ثابت هستند . این یعنی فاصله کانونی لنز دوربین و از طرفی زاویه روءیت کرد دوربین مقداری اثبات است .

دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال یا قابل تهیه و تنظیم : دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال , قابلیت تهیه مسافت کانونی را در دوران ای محدود و به طور دستی برای شما مهیا می نمایند . بعداز نصب دوربین شما میتوانید با دقت به زاویه متبوع خود لنز دوربین را تنظیم کرده و تصویر مورد نظر خود را بگیرید . البته دوربین های وریفوکال به نسبت دوربین های با لنز ثابت لوکس خیس میباشند .

دوربین های مداربسته با لنز زوم یا موتور دار ( Motorized ) : لنزهای موتوردار از جهاتی شبیه لنزهای وریفوکال می‌باشند با این تفاوت که در لنز موتوری برای تغییر تحول زاویه دید دوربین درنظرگرفته شده که امکان تغییر تحول زاویه روئت کرد یا زوم کردن از روش دور را برای شما آماده می نماید . اکثر دوربین های گردان یا این که اسپید دام دارنده لنز موتوردار می باشند و از طریق آن بر روی فواصل مختلف زوم می کنند . لنزهای موتور دار از دو دسته پیشین مالامال هزینه تر می‌باشند .
بدنه دوربین

( برای اطلاعات دوربین مدار بسته وایرلس


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک