ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
فریم در ثانیه ( FPS )

فریم در ثانیه ( FPS )

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:16
3: تعداد بازدید

فریم در ثاینه ( FPS ) یکی‌از مشخصات دارای اهمیت دوربین های مداربسته و به طور کلی امکانات فیلم برداری است . در این مقاله با این معنی بیشتر آشنا خوا هیم شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 مفهوم کادر چیست؟
2 چرا قاب در ثانیه اصلی است؟
3 تعداد فریم استاندارد برای یک دوربین مداربسته یا دستگاه ضبط کننده چقدر است؟
4 چرا گهگاه تصاویر را با تعداد قاب بیش از 25 کادر در ثانیه ضبط می کنند؟
5 چه ارتباط ای بین روزولشن و تعداد کادر در دوربین های مداربسته وجود دارد؟

مفهوم قاب چیست؟

هر تصویر متحرک از پخش تعدادی تصاویر اثبات به صورت مسلسل بوجود میاید . مغز آدم بعد از بررسی تصاویر مسلسل پخش شده آنان‌را به طور یک تصویر متحرک درک می نماید . به هر یک از این تصاویر یک فریم می گویند .
چرا قاب در ثانیه حیاتی است؟


برای درک تصاویر به طور ویدیو باید با سرعت بده بستان شوند . هر چه این سرعت بیشتر باشد تصاویر زنده خیس به لحاظ خواهند رسید . البته تصاویر با تعداد کادر 25 قاب در ثانیه به طور کامل زنده به لحاظ می رسد و بیشتر بودن تعداد قاب برای بشر قابل تمایز نخواهد بود .

در شرایطی‌که که تعداد فریم تصاویر کمتر از 10 فریم در ثانیه باشد ویدیو به طور منقطع به حیث خواهد رسید و حرکات در آن غیر عادی خواهد بود . در صورت قلیل بودن بیشتراز حد قاب تصاویر از قاب ویدئویی بیرون خواهند شد .
تعداد کادر استاندارد برای یک دوربین مداربسته یا این که دستگاه ضبط کننده چقدر است؟

چهره یی با تعداد قاب 25 قاب در ثانیه به طور کامل زنده منتشر شده و شما هیچ جزئیات حرکتی ای را در مشاهده تصاویر از دست نمی دهید . در دوربین های زیر کانال می بایست در هنگام انتخاب به کادر دوربین و دستگاه ضبط کننده اعتنا داشت اما در سیستم های آنالوگ صرفا دستگاه ضبط کننده در تعداد فریم دوربین مفید است و تعداد فریم دوربین همواره 25 است .
چرا گهگاه تصاویر را با تعداد قاب بیش از 25 فریم در ثانیه ضبط می کنند؟

ضبط تصاویر با این تعداد قاب در موقعیت دیدن معمولی هیچ تفاوتی را ساخت نخواهد کرد اما در صورت آرام کردن مراحل پخش ( حالتSlow Motion ) شما میتوانید جزئیات حرکتی بیشتری را مشاهده کنید . برای مثال چهره یی که با 60 فریم در ثانیه ضبط شده‌است را میتوان سه برابر آرام تر پخش کرد و کماکان تصاویر به صورت زنده به لحاظ خواهند رسید .

در بعضا کاربری های خاص نظیر آنالیز امکانات با سرعت کار بالا , دستگاه های پول شمار , کنترل سرعت خودروها در خیابان و … احتمالا نیاز باشد جزئیات حرکتی بیشتر ضبط شود و این کار از طریق افزایش تعداد فریم شکل خواهد گرفت .
چه رابطه ای بین روزولشن و تعداد فریم در دوربین های مداربسته وجود دارد؟

این دو معمولا ارتباط ای عکس دارند . اقتدار پردازش در سیستم های دیجیتال مقداری اثبات است و هر دوی این المان ها نیازمند پردازش میباشند . بنابراین در سیستمی با اقتدار پردازش اثبات برای ارتقا روزولشن تصاویر بیشتراز قدرت پردازش دستگاه بایستی کادر را کاهش داد و به صورت معکوس برای ارتقا تعداد فریم می بایست رزولوشن را کاهش داد . این موضوعی است که احتمال دارد در ضبط تصاویر در گوشی تلفن های هم پا با آن اشنا شده اید . دوربین مداربسته داهوا


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک