ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:14
3: تعداد بازدید

تیوی لاین ( TVL یا TV Line ) یک استاندارد آنالوگ برای تشخیص رزولوشن یا تفکیک پذیری در دوربین های مداربسته است . درین مطلب با این استاندارد طولانی تر آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 تیوی لاین چیست؟
2 آزمایش تیوی لاین چه‌گونه انجام می شود؟
3 معادل سازی در با سیستم های دیجیتال
4 محدودیت تیوی لاینی

تیوی لاین چیست؟

از آنجایی که در سیستم های ویدئویی آنالوگ تصاویر از طریق سیگنالهای آنالوگ انتقال یافته و تشکیل میگردند امکان اندازگیری المان های آن‌ها به طور عددی از طریق فرمول ها وجود ندارد . از این رو برای تشخیص میزان بضاعت و توان دوربین در تفکیک جزئیات باید تصاویر ساخته شده به وسیله آن را مورد آزمایش قرار میدادند .
تست تیوی لاین چه گونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد این آزمایش با هدف تشخیص میزان بضاعت دوربین در تفکیک جزئیات صورت می‌گیرد . برای این کار دوربین را در مسافت ای مشخص و معلوم از یک کاغذ نماد گذاری شده قرار ارائه می کنند . برگه دارنده یکسری معین از خطوط عمودی است . این خطوط با ضخامت و مسافت ای مشخص و معلوم بر روی صفحه کشیده شده اند . طبیعتا هر قدر تعداد خطوط بیشتر باشند فاصله و ضخامت آن ها کمتر شده و قابلیت تشخیص آن ها از نیز سخت تر میگردد . آن گاه از روش تصویر تشکیل‌شده در دوربین خطوط کاغذ را مشاهده می نمایند . برای مثال یک دوربین مداربسته 540 تیوی لاین چهره‌ای تشکیل میدهد که به شما امکان تشخیص تا 540 خط عمودی را از هم می‌دهد ( در‌حالتی که تعداد خطوط را ارتقا دهید امکان تشخیص آنان از هم از لا به لا می‌رود ) و به همین ترتیب یک دوربین 720 تیوی لاین امکا تشخیص تا 720 خط را از هم مهیا می نماید . در واقع اسم تیوی لاین ( خط تلویزیونی ) نیز از روش انجام همین تست گرفته شده‌است . هرچه تیوی لاین یک دوربین مدار بسته بیشتر باشد امکان تشخیص جزئیات در آن بیشتر خواهد بود .
معادل سازی در با سیستم های دیجیتال


از آنجایی که بیشتر مردم با سیستم های تلویزیونی آنالوگ شناخت ندارند درک کردن تیوی لاین دوربین مداربسته امداد متعددی به آن ها برای فهم و شعور رزولوشن تصویر دوربین نمیکند . از این رو در این جدول معادل های دیجیتال و حدودی از استاندارد تفکیک پذیری را برای اطلاعات طولانی تر قرار می‌دهیم .


رزولوشن تصویر آنالوگ رزولوشن تصویر دیجیتال رزولوشن به مگا پیکسل
480TVL 510x492 0 . 25 مگاپیکسل
600TVL 768x494 0 . 38 مگاپیکسل
650TVL 811x508 0 . 41 مگاپیکسل
700TVL 976x582 0 . 56 مگاپیکسل

درصورتی که از زیر بودن میزان تفکیک پذیری در سیستم های آنالوگ تعجب نموده اید باید بدانید که‌این دستور یک کدام از اصلی ترین نقاط ضعف سیستم های مداربسته آنالوگ به شمار می‌رود . برای رفع این عیب شرکت های تولید کننده این دوربین ها , دوربین های آنالوگ نسل جدید را معرفی کردند که تا حدود زیادی این عیب را مرتفع کرد . ( برای داده ها بیشتر مقاله دوربین مداربسته آنالوگ نسل تازه در مطالعه فرمایید )
محدودیت تیوی لاینی

سیستم های آنالوگ سنتی تصاویر را با استاندارد های تلویزیونی PAL یا این که NTSC انتقال می‌دهند که از طرفی قابلیت مشاهده بدون واسطه تصاویر دوربین های در تلویزیون را بوجود می آورد اما از طرف دیگر یک محدودیت بزرگ برای رزولوشن تصویر دوربین های تیوی لاینی به حساب آورده می شود به این دلیل که که‌این دوربین ها امکان انتقال تصاویر با روزولوشن اکثر از 720 تیوی لاین را مطابق این استاندارد ها نخواهند داشت . حتی در در شرایطی که که دوربین دارنده چیپ تصویر 1200 تیوی لاین باشد هم تصویر خروجی آن در نمایشگر با استاندارد PAL همان 720 تیوی لاین خواهد بود . دوربین مداربسته سونی


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک