ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته زیر شبکه یا این که ip چیست؟

دوربین مداربسته زیر شبکه یا این که ip چیست؟

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:11
3: تعداد بازدید


دوربین مداربسته تحت شبکه یا ip چیست؟
معرفی سیستم نظارت تصویری دوربین مداربسته زیر شبکه IP - CAMERA :
با دقت به فراگیر شدن فناوری شبکه های کامپیوتری بستری مهیا شد تا نسل نو دوربین های مدار بسته زیر کانال IP - Camera به‌وجود آیند . اولی دوربین مداربسته تحت شبکه در سال ۱۹۹۶ بوسیله کمپانی Axis بر پایه فایده از سیستم استدلال Linux تولید شد , این دوربین ها به یک رابط اترنت ( Fast Ethernet Interface ) مجهز گردیده اند و از پروتکل های اینترنت درسمت ارسال تصاویر خود در قالب اطلاعات بر روی بستر شبکه بهره می گیرند و در سمت و سوی مقاصد نظارتی ( Surveillance ) بکار می‌روند . منفعت از دوربین‌ مداربسته زیر کانال به جهت بالا رفتن امکان ‌های آنها نسبت به پیشین روز به روز درحال افزایش است .
مــــزیـــتــهــــای اســـــتـفــــــاده از دوربین مداربسته زیر شبکه :
از جمله مزایای دوربین مداربسته زیر کانال می توان به مورد ها تحت اشاره نمود :

صرفه اقتصادی ( Cost Advantage )
– کاهش هزینه کابل کشی مخصوصا در پروژه های پهناور ( در کانال های بی سیم که هزینه کابل به صفر میرسد )
زوم دیجیتالی کیفیت عالی کیفیت خوب
قالب تصویر انعطاف پذیر ( Flexible Image Format )
– در دوربین‌ مداربسته آنالوگ رزولیشن تصویر با ( TVL ) مشخص و معلوم می گردد ( تعداد خطوط افقی جانور در تصویر ) در دوربین‌ مداربسته زیر شبکه رزولیشن بر مبنای پیکسل بیان می شود . به کارگیری از دوربین‌های 2 و 3 مگاپیکسلی به صورت دوربین‌های مداربسته شبکه تخت‌گاز رایج شده و این دوربین‌ها می توانند تصاویری به مراتب خوبتر از دوربین‌های آنالوگ ارائه دهند . امروزه چه بسا دوربین‌ مداربسته شبکه با روزلیشن 20 مگاپیکسل هم موجود است . این دوربین‌ها می توانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان سناریو دهند .
– امکان استفاده از غلو های دیجیتال با دست کم افت بر روی تصاویر ( بویژه در زمینه ی رزولوشن های مگا پیکسلی )
– استاندارد onvif اکثر آفریننده گان دوربین مداربسته دیجیتال کارایی مینمایند تا دوربین های تحت کانال با تیتر دوربین مداربسته زیر کانال onvif روانه بازار کنند ( استاندارد onvif چه میباشد ؟ اکران دوربین برندهای متعدد در دستگاه های دیگر برندها )
– قابلیت گزینش و تعیین رزولوشن های مختلف برای اخذ تصاویر
– استفاده از طریق Progressive Scanning در جهت تصویر برداری که در مقایسه با روش سابق Interlaced Scanning از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار است . ( دوربین های آنالوگ بجهت محدودیت استاندارد در باب به کارگیری ( PAL/NTSC ) هر فریم تصویر را دو توشه و با تأخیر زمانی اسکن می‌کنند که سبب ساز افت کیفیت تصاویر متحرک میگردد . مقابل دوربین های تحت کانال کل تصویر را در آن واحد کپی کرده و در غایت یک تصویر متحرک را فارغ از نویز و اعوجاج نشان می‌دهد . )
– قابلیت انتخاب رزولوشن و نرخ فریم ( بر ثانیه ) برای هر کانال بصورت مستقل
– عدم نیاز طاقت فرسا افزار بیش تر در سمت تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال در راستای ذخیره بر روی خاطر . در سیستم زیر کانال تصاویر صرفا یکبار دیجیتال شده و همواره دیجیتال باقی می‌مانند لذا کیفیت تصاویر پس از انتقال به کیلومتر ها دورتر اثبات خواهد ماند .
– قابلیت گزینش فرمت فشرده سازی مانند ( H . 264/MPEG4 , MJPEG )
ساختار قابل گسترش ( Expandable Structure )
– سهولت اضافه نمودن تعداد دوربین ها کاربران بیشتر در یک تیم
– قابلیت ارسال برق از طریق کابل کانال ( Power Over Ethernet ) که در این‌حالت صرفا یک کابل برای هر دوربین فایده میگردد .
تغذیه برق دوربین از روش کابل شبکه
( بیشتر دوربین‌ های مداربسته زیر کانال دارای این قابلیت می‌باشند . به این مضمون‌ که می توانید دوربین مداربسته را با به عبارتی کابل شبکه تغذیه نمایید و این نیاز به یک کابل طولانی تر را جهت تغذیه برق دوربین از لا‌به‌لا می‌برد . پیشرفت‌های تازه این قابلیت و امکان را فراهم کرده که امکانات مالامال مصرف خیس مثل دوربین‌های مداربسته با قابلیت پن تیلت و زوم را نیز بتوان با همان کابل کانال تغذیه کرد . در مقایسه با دوربین‌ مداربسته آنالوگ که به یک کابل غیر وابسته برای تغذیه نیاز داشتند این امکان موجب صرفه جویی در زمان و هزینه کابل کشی خواهد شد . )
– قابلیت و امکان ارسال فرامین کنترلی PTZ از روش همان کابل کانال
– قابلیت ارسال و دریافت صدا همزمان با تصویر فارغ از نیاز به تجهیزات اضافی و به صورت هم‌زمان
– قابلیت و امکان بهره از فیبر های نوری در ساختمان های بزرگ با تعداد دوربین های مضاعف و حجم اطلاعات بالا
دوربین های زیر شبکه همانند بسیاری دیگر از تجهیرات شبکه با استفاده از پروتکل IP و بر روی بستر Wired و یا این که Wireless داده های خویش را منتقل می نمایند . با بهره از این پروتکل می اقتدار هم تصاویر ویدئویی و نیز اصوات را انتقال اعطا کرد .
انتقال داده ها از روش مدار بسته دوربین


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک