ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
لنز وریفوکال دوربین مداربسته

لنز وریفوکال دوربین مداربسته

دوشنبه 29 خرداد 1396
12:03
3: تعداد بازدید

لنز وریفوکال دوربین مداربسته نوعی از لنز است که قابلیت و امکان تغییر‌و تحول دستی مسافت کانونی و فوکوس را برای شما مهیا می نماید . در‌این مقاله با این جور لنز بیش تر آشنا خواهید شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 وظیفه لنز
2 طریق عمکلرد لنز وریفوکال
3 مقایسه گونه های لنزها
4 گونه های متداول لنز وریفوکال
5 اشکال مبنا لنز های اثبات

وظیفه لنز

( برای اطلاعات بیشتر به مطلب لنز دوربین مداربسته رجوع‌نمایید )

اندازه چیپ تصویر دوربین ها محدود و کوچک است . این مسئله باعث خواهد شد تصویر تشکیل‌شده بر روی چیپ تصویر زیاد محدود باشد . برای رفع این خلل می بایست از وسیله ای برای متمرکز کردن فروغ بر روی چیپ تصویر مصرف شود . به این وسیله لنز می گویند . لنز دوربین های مداربسته معمولا از یک یا این که یک سری عدسی درست شده که با توجه به مسافت کانونی , نصیب مشخصی از تصویر رو به رو را بر روی چیپ تصویر ایجاد می کنند .

هر چه فاصله کانونی لنز بیش تر باشد تصویر را کمتر متمرکز می کند و زاویه روئت کرد دوربین کمتر خواهد بود . از طرفی در دو دوربین با لنزهای با مسافت کانونی اثبات دوربینی که چیپ تصویر بزرگ تری داشته باشد تصویر را با زوایه بیشتری نشان می‌دهد .
نحوه عمکلرد لنز وریفوکال

لنز وریفوکال از یک‌سری عدسی تشکیل شده که به شکلی معین و با مسافت ای خاص نسبت به یکدیگر قرار داده شده اند . لنز به نحوی تشکیل‌شده که قابلیت تغییر تحول مسافت دو مدل از عدسی ها را برای شما فراهم می کند . با تغییر تحول مسافت دسته نخستین شما مسافت کانونی لنز را تغییر و تحول داده و با تغییر تحول نوع دوم فوکوس لنز را تهیه و تنظیم می کنید . برهه زمانی تغییر عدسی ها محدود است چراکه با ارتقا بیش تر از حد فاصله لنزها تصویر قابلیت و امکان خارج از بازه لنز تشکیل می گردد و شما دیگر قابلیت و امکان فوکوس آن را نخواهید داشت . ( البته لنزهای وریفوکال را طوری می‌سازند که تغییر‌و تحول فاصله کانونی بیش از بازه از دید مکانیکی قابلیت پذیر نباشد . )
مقایسه انواع لنزها


لنزهای اثبات : لنزهای اثبات ساختمان به مراتب ساده تری نسبت به گونه های دیگر لنز دارا هستند . این لنزها قابلیت تغییر مسافت کانونی را ندارند و صرفا میتوان فوکوس آنها‌را تغییر تحول بخشید . البته علیه ارزان ارزش خیس می‌باشند .
لنزهای موتور دار : ساختمان لنزهای موتوردار تا حدی مشابه به لنزهای وریفوکال است با این تفاوت که تغییر‌و تحول مسافت کانونی درین لنزها از طریق موتور رخ می‌گیرد و ولی بیشتر این لنزها امکان فوکوس اتومات نیز دارند .

گونه های همگانی لنز وریفوکال

لنزهای وریفوکال معمولا با بازه کانونی 2 . 8 - 12 میلیمتر , 3 - 9 میلیمتر , 5 - 50میلیمتر در دوربین های مداربسته مورد به کارگیری قرار می گیرند .
انواع پایه لنز های ثابت

لنزهای وریفوکال معمولا با اساس C یا CS در دوربین مداربسته گزینه به کار گیری قرار می گیرند . دوربین مدار بسته وایرلس


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک