ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
دوربین مداربسته زیر شبکه یا این که ip چیست؟

دوربین مداربسته زیر شبکه یا این که ip چیست؟

دوشنبه 29 خرداد 1396
11:53
5: تعداد بازدید


دوربین مداربسته تحت کانال یا ip چیست؟
معرفی سیستم نظارت چهره یی دوربین مداربسته زیر شبکه IP - CAMERA :
با دقت به فراگیر شدن فناوری کانال های کامپیوتری بستری فراهم شد تا نسل تازه دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP - Camera به وجود آیند . اولی دوربین مداربسته تحت کانال در سال ۱۹۹۶ توسط کمپانی Axis بر اساس استعمال از سیستم عامل Linux ایجاد شد , این دوربین ها به یک رابط اترنت ( Fast Ethernet Interface ) مجهز شده اند و از پروتکل های وب درسمت ارسال تصاویر خویش در قالب داده ها بر روی بستر شبکه استفاده می‌گیرند و در جهت مقاصد نظارتی ( Surveillance ) بکار میروند . استفاده از دوربین‌ مداربسته تحت شبکه به دلیل بالا رفتن قابلیت ‌های آنها نسبت به قبل روز به روز درحال افزایش است .
مــــزیـــتــهــــای اســـــتـفــــــاده از دوربین مداربسته زیر کانال :
از جمله مزایای دوربین مداربسته تحت کانال می شود به موردها زیر اشاره نمود :

صرفه اقتصادی ( Cost Advantage )
– کاهش هزینه کابل کشی علی الخصوص در پروژه های گران قدر ( در کانال های بی سیم که هزینه کابل به صفر می‌رسد )
زوم دیجیتالی کیفیت خوب باکیفیت
قالب تصویر انعطاف پذیر ( Flexible Image Format )
– در دوربین‌ مداربسته آنالوگ رزولیشن تصویر با ( TVL ) معلوم می‌شود ( تعداد خطوط افقی موجود در تصویر ) در دوربین‌ مداربسته تحت کانال رزولیشن بر مبنای پیکسل ابلاغ می گردد . استفاده از دوربین‌های 2 و 3 مگاپیکسلی به طور دوربین‌های مداربسته شبکه به سرعت مرسوم شده و این دوربین‌ها می توانند تصاویری به مراتب بهتر از دوربین‌های آنالوگ ارائه دهند . امروزه چه بسا دوربین‌ مداربسته کانال با روزلیشن 20 مگاپیکسل نیز موجود است . این دوربین‌ها میتوانند تصاویر را با تمام جزئیاتشان نمایش دهند .
– امکان به کار گیری از بزرگ نمایی های دیجیتال با دست کم افت بر روی تصاویر ( بویژه در امر رزولوشن های مگا پیکسلی )
– استاندارد onvif بخش اعظم خالق گان دوربین مداربسته دیجیتال کارایی می‌کنند تا دوربین های تحت شبکه با عنوان دوربین مداربسته زیر کانال onvif روانه بازار نمایند ( استاندارد onvif چه میباشد ؟ اکران دوربین برندهای متعدد در دستگاه های دیگر برندها )
– قابلیت و امکان تعیین و گزینش رزولوشن های متفاوت برای اخذ تصاویر
– به کار گیری از روش Progressive Scanning در جهت تصویر برداری که در مقایسه با خط مش سابق Interlaced Scanning از کیفیت تصویر بالاتری برخوردار میباشد . ( دوربین های آنالوگ به دلیل محدودیت استاندارد راجع به به کارگیری ( PAL/NTSC ) هر فریم تصویر را دو بار و با تأخیر هنگامی اسکن می کنند که سبب افت کیفیت تصاویر متحرک می‌شود . مقابل دوربین های تحت کانال کل تصویر را در آن واحد اسکن کرده و در غایت یک تصویر متحرک را فارغ از نویز و اعوجاج نشان میدهد . )
– قابلیت و امکان انتخاب رزولوشن و نرخ فریم ( بر ثانیه ) برای هر کانال بصورت غیروابسته
– عدم نیاز طاقت فرسا افزار طولانی تر در سمت و سوی تبدیل تصاویر از آنالوگ به دیجیتال در جهت ذخیره بر روی یاد . در سیستم تحت شبکه تصاویر صرفا یکبار دیجیتال شده و همواره دیجیتال باقی می‌مانند لذا کیفیت تصاویر بعداز انتقال به کیلومتر ها دورتر ثابت خواهد ماند .
– قابلیت و امکان گزینش فرمت فشرده سازی مثل ( H . 264/MPEG4 , MJPEG )
ساختار قابل بسط ( Expandable Structure )
– سهولت بیشتر نمودن تعداد دوربین ها کاربران اضافه در یک گروه
– قابلیت ارسال برق از طریق کابل شبکه ( Power Over Ethernet ) که در این صورت فقط یک کابل برای هر دوربین فایده می‌شود .
تغذیه برق دوربین از روش کابل کانال
( بیشتر دوربین‌ های مداربسته زیر کانال دارای این امکان میباشند . به‌این معنا که می توانید دوربین مداربسته را با به عبارتی کابل شبکه تغذیه کنید و این نیاز به یک کابل طولانی تر را جهت تغذیه برق دوربین از دربین میبرد . پیشرفت‌های تازه این قابلیت و امکان را فراهم کرده که امکانات مالامال مصرف خیس نظیر دوربین‌های مداربسته با قابلیت و امکان پن تیلت و زوم را هم بتوان با به عبارتی کابل شبکه تغذیه کرد . در مقایسه با دوربین‌ مداربسته آنالوگ که به یک کابل غیروابسته برای تغذیه نیاز داشتند این قابلیت موجب صرفه جویی در طول و هزینه کابل کشی خواهد شد . )
– قابلیت ارسال فرامین کنترلی PTZ از طریق همان کابل کانال
– قابلیت و امکان ارسال و اخذ صدا هم‌زمان با تصویر بدون نیاز به امکانات مازاد و به طور به طور همزمان
– امکان بهره از فیبر های نوری در ساختمان های وسیع با تعداد دوربین های دوچندان و حجم داده ها بالا

دوربین های زیر کانال همانند بخش اعظمی دیگر از تجهیرات کانال با استفاده از پروتکل IP و بر روی بستر Wired و یا این که Wireless داده های خود را منتقل می کنند . با استعمال از این پروتکل می بضاعت هم تصاویر ویدئویی و نیز اصوات را انتقال بخشید .
انتقال داده ها از طریق دوربین مدار بسته قیمت


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک