ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
قاب در ثانیه ( FPS )

قاب در ثانیه ( FPS )

دوشنبه 29 خرداد 1396
11:51
3: تعداد بازدید

فریم در ثاینه ( FPS ) یکی از خصوصیات حیاتی دوربین های مداربسته و به طور کلی تجهیزات فیلم برداری است . در این مقاله با این مفهوم بیشتر آشنا خوا‌هیم شد .

موضوعات [پنهان شدن]

1 مفهوم قاب چیست؟
2 چرا قاب در ثانیه اساسی است؟
3 تعداد کادر استاندارد برای یک دوربین مداربسته یا این که دستگاه ضبط کننده چقدر است؟
4 چرا گاهی تصاویر را با تعداد کادر بیش تر از 25 کادر در ثانیه ضبط می کنند؟
5 چه رابطه ای در بین روزولشن و تعداد فریم در دوربین های مداربسته وجود دارد؟

مضمون‌ قاب چیست؟

هر تصویر متحرک از پخش تعدادی تصاویر اثبات به صورت مسلسل به‌وجود میاید . مغز بشر پس از آنالیز تصاویر مسلسل پخش شده آن ها را به طور یک تصویر متحرک فهم و شعور می نماید . به هر کدام از این تصاویر یک کادر می‌گویند .
چرا کادر در ثانیه دارای اهمیت است؟

برای درک تصاویر به طور کلیپ باید با سرعت تعویض شوند . هر چه این سرعت اکثر باشد تصاویر زنده تر به لحاظ خواهند رسید . ولی تصاویر با تعداد فریم 25 کادر در ثانیه تماما زنده به حیث میرسد و طولانی تر بودن تعداد فریم برای آدم قابل تمایز نخواهد بود .

در حالتی‌که که تعداد فریم تصاویر کمتر از 10 کادر در ثانیه باشد کلیپ به طور مجزا به حیث خواهد رسید و حرکات در آن غیرعادی خواهد بود . در شکل قلیل بودن بیش تر از حد کادر تصاویر از فریم ویدئویی بیرون خواهند شد .

تعداد کادر استاندارد برای یک دوربین مداربسته یا دستگاه ضبط کننده چقدر است؟

چهره یی با تعداد قاب 25 کادر در ثانیه تماما زنده منتشر شده و شما هیچ جزئیات حرکتی ای را در مشاهده تصاویر از دست نمی دهید . در دوربین های زیر کانال باید در هنگام تعیین به کادر دوربین و دستگاه ضبط کننده دقت داشت اما در سیستم های آنالوگ تنها دستگاه ضبط کننده در تعداد کادر دوربین اثرگذار است و تعداد فریم دوربین همواره 25 است .
چرا گاهی تصاویر را با تعداد کادر بیش از 25 فریم در ثانیه ضبط می کنند؟

ضبط تصاویر با این تعداد قاب در حالت دیدن عادی هیچ تفاوتی را ایجاد نخواهد کرد اما در شکل آهسته کردن پروسه پخش ( حالتSlow Motion ) شما می‌توانید جزئیات حرکتی بیشتری را ملاحظه کنید . به عنوان مثال چهره‌ای که با 60 فریم در ثانیه ضبط شده است را میتوان سه برابر آرام تر پخش کرد و همچنان تصاویر به طور زنده به نظر خواهند رسید .

در بعضا کاربری های خاص مانند بررسی امکانات با سرعت کار بالا , دستگاه های پول شمار , کنترل سرعت خودروها در خیابان و … شاید نیاز باشد جزئیات حرکتی بیشتر ضبط شود و این کار از طریق ارتقاء تعداد کادر شکل خواهد گرفت .
چه ارتباط ای بین روزولشن و تعداد فریم در دوربین های مداربسته وجود دارد؟

این دو معمولا رابطه ای عکس دارند . اقتدار پردازش در سیستم های دیجیتال کمی اثبات است و هر دوی این المان ها تهیدست پردازش میباشند . بنابراین در سیستمی با قدرت پردازش ثابت برای افزایش روزولشن تصاویر بیش از توان پردازش دستگاه می بایست فریم را کاهش داد و به طور معکوس برای افزایش تعداد فریم باید رزولوشن را کاهش داد . این موضوعی است که احتمال دارد در ضبط تصاویر در گوشی تلفن های یار با آن اشنا شده اید . دوربین مداربسته سونی


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک