ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

تیوی لاین ( TVL ) در دوربین مداربسته

دوشنبه 29 خرداد 1396
11:49
5: تعداد بازدید

تیوی لاین ( TVL یا این که TV Line ) یک استاندارد آنالوگ برای تشخیص رزولوشن یا تفکیک پذیری در دوربین های مداربسته است . در‌این مطلب با این استاندارد عمده آشنا خواهید شد .


موضوعات [پنهان شدن]

1 تیوی لاین چیست؟
2 تست تیوی لاین چه‌گونه انجام می شود؟
3 معادل سازی در با سیستم های دیجیتال
4 محدودیت تیوی لاینی

تیوی لاین چیست؟

از آنجایی که در سیستم های ویدئویی آنالوگ تصاویر از طریق سیگنالهای آنالوگ انتقال یافته و تشکیل می گردند قابلیت اندازگیری المان های آنها به صورت عددی از طریق فرمول ها نیست . از این رو برای تشخیص ترازو توانایی دوربین در تفکیک جزئیات می بایست تصاویر ساخته شده توسط آن را قضیه تست قرار میدادند .
آزمایش تیوی لاین چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفته شد این آزمایش با هدف تشخیص اندازه توانایی دوربین در تفکیک جزئیات شکل میگیرد . برای این کار دوربین را در فاصله ای معین از یک کاغذ نماد گذاری شده قرار می‌دهند . صفحه دارنده تعدادی مشخص و معلوم از خطوط عمودی است . این خطوط با ضخامت و مسافت ای مشخص بر روی برگه کشیده شده اند . طبیعتا هر قدر تعداد خطوط بیش تر باشند مسافت و ضخامت آن ها کمتر شده و قابلیت و امکان تشخیص آنها از هم سخت خیس می شود . بعد از روش تصویر تشکیل شده در دوربین خطوط کاغذ را مشاهده می نمایند . مثلا یک دوربین مداربسته 540 تیوی لاین تصویری تشکیل میدهد که به شما قابلیت تشخیص تا 540 خط عمودی را از نیز می‌دهد ( اگر تعداد خطوط را ارتقاء دهید قابلیت و امکان تشخیص آن‌ها از هم از بین می‌رود ) و به همین ترتیب یک دوربین 720 تیوی لاین امکا تشخیص تا 720 خط را از نیز مهیا می کند . در واقع نام تیوی لاین ( خط تلویزیونی ) نیز از روش انجام همین تست گرفته شده است . هرچه تیوی لاین یک دوربین مدار بسته بیشتر باشد امکان تشخیص جزئیات در آن بیش تر خواهد بود .
معادل سازی در با سیستم های دیجیتال

از آنجایی که بخش اعظم مردمان با سیستم های تلویزیونی آنالوگ شناخت ندارند درک کردن تیوی لاین دوربین مداربسته یاری متعددی به آن‌ها برای فهم رزولوشن تصویر دوربین نمیکند . از این رو درین جدول معادل های دیجیتال و حدودی از استاندارد تفکیک پذیری را برای داده ها اکثر قرار می‌دهیم .


رزولوشن تصویر آنالوگ رزولوشن تصویر دیجیتال رزولوشن به مگا پیکسل
480TVL 510x492 0 . 25 مگاپیکسل
600TVL 768x494 0 . 38 مگاپیکسل
650TVL 811x508 0 . 41 مگاپیکسل
700TVL 976x582 0 . 56 مگاپیکسل

در صورتیکه از ذیل بودن اندازه تفکیک پذیری در سیستم های آنالوگ تعجب کرده اید باید بدانید که این فرمان یکی از بزرگترین نقاط ضعف سیستم های مداربسته آنالوگ به شمار می‌رود . برای رفع این عیب شرکت های آفریننده این دوربین ها , دوربین های آنالوگ نسل تازه را معرفی کردند که تا حدود زیادی این عیب را مرتفع کرد . ( برای اطلاعات بیشتر مطلب دوربین مداربسته آنالوگ نسل نو در مطالعه فرمائید )
محدودیت تیوی لاینی

سیستم های آنالوگ سنتی تصاویر را با استاندارد های تلویزیونی PAL یا NTSC انتقال ارائه میکنند که از طرفی قابلیت و امکان مشاهده بدون واسطه تصاویر دوربین های در تلویزیون را بوجود می آورد البته از سوی دیگر یک محدودیت پهناور برای رزولوشن تصویر دوربین های تیوی لاینی محسوب می شود به این دلیل که که این دوربین ها قابلیت و امکان انتقال تصاویر با روزولوشن بیشتر از 720 تیوی لاین را مطابق این استاندارد ها نخواهند داشت . حتی‌د‌ر در شرایطی که که دوربین دارنده چیپ تصویر 1200 تیوی لاین باشد هم تصویر خروجی آن در نمایشگر با استاندارد PAL به عبارتی 720 تیوی لاین خواهد بود . دوربين مدار بسته


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک