ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
راهنمای خرید دوربین مداربسته زیر شبکه

راهنمای خرید دوربین مداربسته زیر شبکه

دوشنبه 29 خرداد 1396
11:48
4: تعداد بازدید

المان های زیادی در خرید یک دوربین مداربسته زیر کانال حیاتی است . در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌کنیم :

موضوعات [پنهان شدن]

1 چیپ تصویر
2 روزولشن تصویر
3 دید در شب مادون قرمز رنگ
4 لنز
5 بدنه دوربین

چیپ تصویر

( مقاله کامل در رابطه با چیپ تصویر دوربین مداربسته را بخوانید )

نوع چیپ تصویر دوربین مداربسته بالاترین اهمیت را در کیفیت تصویر آن داراست . اما در بیشتر دیتاشیت ها و کاتالوگ های دوربین مداربسته گونه ظریف چیپ تصویر قید نمی‌شود و تنها به دادن داده ها اولیه مانند مقدار چیپ و تکنولوژی تشکیل داد آن بسنده میشود .

چیپ تصویر عمده دوربین های مداربسته کانال نوع توسعه یافته ای از چیپ های CMOS به نام چیپ Progressive CMOS است . از انجایی که تشکیل داد چیپ تصویر CCD در روزولشن های بالا زیاد مالامال هزینه است برای دوربین های با رزولوشن فراتر از 1مگا پیکسل به طور همگانی از چیپ های CMOS بهره میشود . در گذشته چیپ های CMOS نقاط ضعف زیادی داشتند اما با پیشرفت تکنولوژی زیاد از این نقاط ضعف رفع شد و قابلیت بهره از این چیپ ها در دوربین های توسعه یافته هم فراهم شد .
روزولشن تصویر


رزولوشن یا تفکیک پذیری به طور کلی به معیار بضاعت و توان دوربین در تشخیص جزئیات گفته میشود . رزولوشن تصویر دوربین های کانال با مگا پیکسل مشخص میگردد . این استاندارد با دقت به بهره گسترده از آن در سیستم های چهره یی لا به لا مردم آشنا است .

از دید تئوریک هیچ محدودیتی برای روزولشن در دوربین های زیر شبکه نیست . البته این دوربین ها معمولا با روزولشن های ذیل تولید میشوند :

VGA : زیر ترین روزولشن در دوربین های زیر کانال برابر با 480*640 پیکسل ( حدود نیم مگا پیکسل )
1MP : روزولشن 1 مگا پیکسل برابر با 720*1280 که به آن HD یا این که 720P نیز گفته میشود .
3MP : رزولشن 1 . 3مگا پیکسل برابر با 960*1280 که نوع Wide از روزولشن HD است .
2MP : روزلوشن 2مگا پیکسل برابر با 1080*1960 که به آن Full HD یا 1080P نیز گفته می گردد .

ولی به کارگیری از دوربین های کانال با روزولشن های 3 و 5 مگا پیکسل هم بسیار مرسوم است .
روءیت کرد در شب مادون قرمز

( برای اطلاعات تخصصی به مطلب رویت کرد در شب مادون قرمز رنگ دوربین مداربسته مراجعه‌نمایید )

رویت کرد در شب IR یا این که مادون قرمز رنگ قابلیتی است که امکان تولید تصویر در ظلمت را برای دوربین فراهم می کند . مشاهده کرد در شب دوربین های مداربسته گونه های دیگری هم دارد البته همه گیرترین آن روئت کرد در شب مادون قرمز است .

در دوربین های با قابلیت رویت کرد در شب IR از یک‌سری LED مادون قرمز برای ساخت نور و روشنایی مادون قرمز سود می شود . هرچه تعداد یا این که توان نوردهی این LEDها عمده باشد معیار روشنایی دهی دوربین ها هم بیش تر خواهد بود . توجه داشته باشید که موفقیت روئت کرد در شب ذکر شده در کاتالوگ دوربین ها معمولا بیشینه برد نوروفروغ دوربین است و ترازو برد اثرگذار آن کمتر خواهد بود .
لنز

( برای اطلاعات بیشتر به مطلب لنز دوربین مداربسته رجوع‌کنید )

لنز دوربین وسیله ای است که فروغ و روشنایی را از فضای اطراف دریافت کرده و آن را برای استعمال بر روی چیپ تصویر منعکس می کند . هرچه مسافت کانونی لنز دوربین شما کمتر باشد زاویه روءیت کرد دوربین طولانی تر خواهد بود و از طرفی هرچه مسافت زاویه رویت کرد دوربین شما طولانی تر باشد عمق دید آن کمتر خواهد بود .

از نظر جور لنز دوربین های مداربسته به تعدادی دسته تقسیم میشوند :

دوربین های مداربسته با لنز ثابت : طولانی تر دوربین های مداربسته دارنده لنز ثابت می‌باشند . این یعنی فاصله کانونی لنز دوربین و از طرفی زاویه روئت کرد دوربین یه خرده اثبات است .

دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال یا این که قابل تهیه : دوربین های مداربسته با لنز وریفوکال , قابلیت تهیه فاصله کانونی را در بازه زمانی ای محدود و به طور دستی برای شما آماده می کنند . بعداز نصب دوربین شما می توانید با دقت به زاویه متبوع خود لنز دوربین را تنظیم کرده و تصویر مورد نظر خویش را بگیرید . البته دوربین های وریفوکال به نسبت دوربین های با لنز اثبات لاکچری تر میباشند .

دوربین های مداربسته با لنز زوم یا موتور دار ( Motorized ) : لنزهای موتوردار از جهاتی مشابه لنزهای وریفوکال میباشند با این تفاوت که در لنز موتوری برای تغییر تحول زاویه روئت کرد دوربین درنظرگرفته شده که قابلیت تغییر تحول زاویه روئت کرد یا این که زوم کردن از راه و روش به دور را برای شما مهیا می کند . اضافه دوربین های گردان یا اسپید دام دارای لنز موتوردار میباشند و از روش آن بر روی فواصل مختلف زوم می کنند . لنزهای موتور دار از دو مدل قبلی پر هزینه خیس هستند .
بدنه دوربین

( برای اطلاعات دوربین مداربسته تحت شبکه


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک