ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
کابل شبکه چیست؟

کابل شبکه چیست؟

دوشنبه 22 خرداد 1396
5:08
7: تعداد بازدید

کابل شبکه یا این که کابل به نیز تابیده به کابلهایی اطلاق می‌شود که از ان برای انتقال دیجیتال داده ها استفاده کرد . این کابلها اشکال بسیار متفاوتی دارا هستند که در این مقاله بیشتر با آنان اشنا می شویم .
خصوصیات کلی
هر کابل به هم تابیده از هشت سیم ساخته شده که برای کاهش تاثیرات نویز بر روی آن‌ها به طور دو به دو به هم تابیده گردیده اند . حداکثر طول سگمنت هر کابل به شبکه 100 متر است .
رنگ سیم های کابل به صورت پایین است :
سفید سبز – سبز – سپید نارنجی – نارنجی – سپید آبی‌رنگ – آبی رنگ – سپید قهوه ای – قهوه ای
گونه بندی کابل های کانال براساس فرکانس
از انجایی که مقدار فرکانس قابل پشتیبانی در اشکال کابل کانال مختلف است , حجم اطلاعات قابل انتقال نیز مختلف خواهد بود . برای طبقه بندی کابلهای شبکه براساس فرکانس از نوع ها یا Catagoryها استفاده میشود که در فرم مرسوم آن ها را با CAT می شناسند .


CAT - 3 : این کابل حداکثر از فرکانس 10 مگاهرتزی پشتیبانی می نماید که امکان انتقال تا 10Mbps را برای آن مهیا می‌آورد . امروزه با دقت به محدودیت زیاد حجم قابل انتقال توسط این کابل استفاده از آن منسوخ شده‌است .
CAT - 5 : این کابل حداکثر از فرکانس 100مگا هرتزی پشتیبانی می کند که قابلیت و امکان انتقال داده ها تا 100Mbps را برای آن مهیا می کند .
CAT - 6 : در ابتدا فرکانس قابل پشتیبانی این کابلها تا 250مگا هرتز بود البته با معرفی زیر گروه های جدید این کابل ها با عنوان CAT - 6e و CAT - 6a , قابلیت پشتیبانی از حداکثر فرکانس انتقال 500 تا 650 مگا هرتز هم آماده شد .
CAT - 7 : این کابل حداکثر از فرکانس 600مگا هرتزی پشتیبانی می کند که امکان انتقال داده ها تا 10Gbps را برای آن فراهم می کند .

اشکال کابل شبکه از دید دسته حافظ
پوشش یا این که محافظ نقش مهمی در حفاظت گونه های کابل دارااست . کابلهای شبکه گونه های بسیار متفاوتی از دید نوع حافظ دارا‌هستند اما رایجترین آن‌ها عبارتند از :

کابل UTP : کابل شبکه سوای غلاف حفظ کننده
کابل STP : کابل شبکه دارای غلاف حافظ
کابل S - UTP : کابل شبکه روکش دار فارغ از غلاف نگهدارنده
کابل U - FTP : کابل کانال با فویل محافظ برای سیم ها
کابل SFTP : کابل شبکه دارای غلاف محافظ و روکش رز ورقی

کابلهای شبکه در سیستم های مداربسته
در سیستم های مداربسته معمولا طیف محدودی از کابل کانال مورد منفعت قرار میگیرد . برای محیطهای داخلی و اداری معمولا از کابل CAT - 6 UTP و برای محیطهای بیرونی یا مسیرهای کمی طولانی و یا مسیرهایی که قابلیت و امکان ضربه میل کردن به کابل وجود دارد از کابل CAT - 6 SFTP استفاده می‌شود .
کابل CAT - 7 نیز درصورتی که که پهنای باند تصاویر دوربینهای مدار بسته مضاعف باشد احتمال دارد زمینه استفاده قرار گیرد . در هنگام اماده سازی بستر شبکه به طبع به ظرفیت سوئیچ ها و هماهنگی انها با کابل خویش اعتنا داشته باشید . دوربین مدار بسته وایرلس


برچسب ها: دوربین مداربسته ,
ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دوربین مداربسته wifi است. | طراح قالب: آوازک